Zalety jednego z najzdrowszych tłuszczów, to znaczy oleju tłoczonego z siemienia lnianego.

Posted on 05/03/2022 8:11am

Nasiona lnu od wieków używane są w naturalnej medycynie. Ludzie nie umieli jeszcze zidentyfikować składników, które w nich są, lecz świetnie wiedzieli, jaki jest ich wpływ na nasze organizmy, i umieli zastosować w licznych sytuacjach.
Już dawni Grecy i Rzymianie wykorzystywali siemię lniane do leczenia chorób przewodu pokarmowego, i po dziś dzień jego zdrowotne właściwości są bardzo cenne.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zainteresował, kliknij szybko ten świetny link (https://domwina.pl/product-pol-1023-Nalewak-do-wina-niekapek.html) - przeczytasz w tym miejscu dużo ciekawych informacji.

Obecnie zdecydowanie częściej wykorzystywany jest olej lniany zamiast nieprzerobionych nasion. Jest on tłoczony na zimno, przez co zachowuje wszystkie pożądane właściwości, i jest niezastąpionym dodatkiem do różnych potraw. Lniane nasiona mają go prawie połowę, a dużą część oleju to tak potrzebne organizmowi kwasy omega-3, regulujące poziom złego cholesterolu w organizmie. Podstawową rolą tych kwasów jest zmniejszanie złej odmiany cholesterolu i zwiększanie ilości tego pożytecznego. Lecz tłuszcze są potrzebne przy stymulacji wielu życiowych procesów, są też podstawowym budulcem komórek, dlatego też dostarczenie ich w wymaganej ilości ma kluczowe znaczenie przy utrzymaniu zdrowia. I to właśnie lniany olej to jeden z najlepszych naturalnych pokarmów pod tym względem, zwłaszcza że jego działanie powiększa dodatkowo witamina E.
Lniany olej jest dość często używany do przyrządzania różnych posiłków, na nim też oparta jest dieta dr budwig. Dieta ta ma w założeniu dostarczyć organizmowi pokarmy bardzo bogate w tłuszcze omega-3, antyoksydanty i błonnik. Osoby ją stosujące powinny wyeliminować każdą postać cukru, a także oleje, margaryny i masła. Jedynym dopuszczalnym olejem jest właśnie ten powstały z nasion lnu, z tego powodu że jest najbardziej zdrowy spośród używanych przez ludzi tłuszczów. W rzeczywistości wskazówki dr Budwig to nie tylko dieta, ale cały styl życia, który ma wykorzystać z natury to co najlepsze, eliminując jednocześnie szkodliwe elementy. W założeniach dieta ta pomaga przy licznych schorzeniach, takich jak cukrzyca, nowotwory albo problemy skórne, rzecz jasna przy założeniu że będzie całościowo stosowana.