Z jakiego powodu powinieneś odwiedzić Bieszczady?

Posted on 10/05/2019 2:18am

Bieszczady. Bezmiar połonin, wachlarz wielu kultur, bieszczadzka muzyka a przede wszystkim bieszczadzkie oszałamiające piękno. Mimo, że najczęstszym skojarzeniem z rodzimymi górami są z reguły wysokie wierzchołki Tatr, Bieszczady coraz śmielej zyskują coraz więcej miłośników.


wodospad - Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Góry te wspaniale nadają się na trekking dla początkujących włóczykijów, przy czym mamy szansę tam poznać dużo atrakcyjnych miejsc. Bieszczady są także doskonałym celem wakacyjnych wypraw z rowerem górskim. Każdy turysta rowerowy z łatwością korzystać może z długich kilometrów dróg asfaltowych, szutrowych czy ścieżek i stokówek.

Odwiedzając wszelakie zakątki Polski zwykle próbujemy lokalnej kuchni. W Bieszczadach, połączenie wielu kultur dało kuchnię pyszną i zróżnicowaną. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje bez hreczanyków i zalewajki.

Szczególnie warte odwiedzin są miejscowości Solina, Polańczyk oraz Wetlina. To prawdziwe oazy spokoju. Wśród odwiedzających, spotkamy najwięcej turystów z plecakami, którzy zamiast hałaśliwych zabaw wybierają nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I mimo że domy wypoczynkowe przyciągają turystów np. luksusowymi zabiegami SPA, coraz większa liczba Polaków decyduje się na noclegi w domkach letniskowych. I nie powinno to nas dziwić albowiem Polańczyk domki posiadają dużo plusów. Mieszkać w nich może większa liczba osób, mają wysoki standard i są położone w malowniczych okolicach. Turyści mają tam możliwość wszelkich form relaksu, grillowania oraz wspólnego biesiadowania.

Namawiamy już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową hasło np.: domki Solina, a zobaczymy imponującą listę ofert, z których na pewno wybierzemy właściwą - (np. wśród ofert na stronie ruszajwpolske.pl/noclegi/solina/domki_caloroczne/c,84,17,1,index.html).


Dobrze jest więc zapomnieć o przyzwyczajeniach, pełnych ludzi plażach i wybrać się w polskie góry. Pieniny, Karkonosze – wszystkie góry robią wrażenie, lecz jednak tylko w Bieszczadach odetchniemy pełną piersią. Niezapomniane krajobrazy, cudowny klimat, ale również niezwykła atmosfera, to recepta na udany wypoczynek. Kto wie, może pokochamy ten wspaniały region kulturowy i powrócimy tu za rok?

Tags: góry, domki letniskowe, Bieszczady