W każdym hotelu zazwyczaj jest restauracja - co zatem uczynić, by nie świeciła pustkami?

Posted on 23/09/2021 7:17am

W naszym kraju jest znaczna ilość hoteli - każdy za wszelką cenę stara się przyciągnąć gości. Menadżer jest w stanie zadecydować, że nie tylko zaoferuje najwyższy standard pokoi, ale świetne dania w restauracji.


Większość hoteli posiada restauracje.


witamina
kuchnia
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com


ziarna kawy
Author: Andreas Poike
Source: http://www.flickr.com


Niekiedy są one niedochodowe, gdyż świecą pustkami.

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie najedź na link do serwisu karafki do wina i ciesz się następnymi newsami. W razie jakiś pytań - zwróć się do nas.

Goście pytają personel o najlepsze lokale w pobliżu i z niewiadomych względów nie mają ochoty korzystać z możliwości zjedzenia w hotelowym budynku. Może to sprawa stereotypów wyniesionych jeszcze z lat komunizmu - nie wiadomo. Z tego powodu część menadżerów hoteli stara się z tym walczyć i przyciągnąć gości nie tylko do hotelu, ale również do restauracji. Gastronomia hotelowa to zwykle trudny orzech do zgryzienia. Trzeba zatrudnić dobry oraz zmotywowany zespół, a w naszej spiżarce zawsze muszą znajdować się świeże artykuły. To generuje koszty. Niestety nikt nie zagwarantuje nam, że się zwrócą, jeśli hotel będzie widziany wyłącznie jako zakwaterowanie i goście nie będą mieli zamiaru jeść u nas. Należy więc zmienić koncepcję i wyjść z naszą ofertą kulinarną do mieszkańców. Bo kto zawyrokował, że restauracja sushi przeźmierowo hotelowa ma służyć tylko gościom danego hotelu. Trzeba postawić na reklamę naszego lokalu w mieście oraz zachęcić mieszkańców do odwiedzania nas.


Jeżeli odniesiemy sukces i w naszej restauracji zaczną regularnie bywać ludzie, to w końcu nie będziemy stratni na tej części interesu. Dodatkowo, jeżeli po pewnym czasie będziemy mieć dużo dobrych opinii w sieci, to pewnie okaże się, że w nasze ślady pójdą pozostałe hotele.

Tags: hotel, jedzenie, restauracje, artykuły