W czym podać alkohole?

Posted on 21/10/2020 7:56am

Są śliczne, filigranowe, tradycyjne bądź bogato zdobione. Wykonane ze szkła (coraz to nagminniej barwionego) lub kryształu. Kieliszki. Dzięki nim trunki smakują lepiej. Tylko z jakiego powodu jest tak mnóstwo rodzajów, a dobór nieodpowiedniego uważany jest za niewybaczalny błąd?


Astronomiczny dobór rodzajów oraz kształtów kieliszków do napojów powiązany jest z jednej strony z tym, że należycie jak też gustownie prezentują się, z drugiej z kolei – przez specyficzne cechy kieliszka można wydobyć jak też zachować na długo maksimum aromatu oraz smaku danego trunku.


Największy dobór mamy, kiedy chodzi o szkła do wina, jednakże warto także zwrócić uwagę na szkła do: likieru, wody, karafki do wódki. Naczelna reguła savoir-vivre’u powiada, aby stawiać je po prawej stronie talerza, podług kolejności używania. Za każdym razem od prawej ten, który ma zostać niedługo napełniony. To zasada analogiczna do sposobu rozkładania sztućców. Najpewniej będzie nie mieszać zestawów kieliszków. Względnie, wybierać klasyczne kształty a także proste formy, aby różnice między nimi były jak najmniej widoczne.
fotografia ślubna
Author: Simon Watson
Source: http://www.flickr.com


To wina (zobacz: wina hiszpańskie) przysparzają najwięcej problemu, jeżeli mówimy o doborze kieliszka. Jeżeli chodzi o wódki wystarczą karafki z kieliszkami. Jakie jednak szkło nabyć do białego, które do różowego wina jak też dlaczego wino (zobacz: bycza krew wino) musujące serwuje się w kieliszkach o kształcie niepodobnym do żadnych innych? Do win najbardziej odpowiednie kieliszki są wykonane z delikatnego, bezbarwnego szkła czy z kryształu. Posiadają długie nóżki oraz czaszę o przeróżnej wielkości.


Dzięki tej budowie, aromat i smak wina do perfekcji rozprowadza się po kieliszku, a jeżeli trzymamy kieliszek za nóżkę, ciepło naszych rąk nie oddziaływa na temperaturę alkoholu. O ile idzie o szkło do wódki polecam Karafki Krosno.

Tags: kieliszki, prezent, nóż