Sztuka delektowania się naparem herbacianym - jak wybrać świetną herbatę i rozkoszować się jej aromatem?

Posted on 17/01/2018 12:33pm

Polacy pokochali herbatę - wypijamy jej całkiem dużo co roku. Zazwyczaj w naszych mieszkaniach gościła w szczególności standardowa, czarna herbata.


Jednakże od jakiegoś już czasu zaczynamy odkrywać zupełnie nowe smaki oraz aromaty przeróżnych mieszanek z wielu zakątków świata.
akcesoria do herbaty


Polacy zrozumieli, że napar herbaciany to nie tylko świetny towarzysz niejednego posiłku lecz po prostu doskonały napój, którym jesteśmy w stanie cieszyć się przeróżnych okolicznościach. Wypada zatem poświęcić odrobinę czasu aby zagłębić się w temat i przygotować swój własny, domowy zestaw do spożywania tego naparu. Fundamentem, oprócz dobrej jakości suszu, są oczywiście odpowiednie akcesoria do herbaty. I tutaj potrzebujemy dobrej jakości filiżanek czy także kubka (w zależności od preferencji) oraz zaparzacza. W sporej ilości sytuacji może okazać się, że żeby zaparzyć perfekcyjną herbatę będziemy musieli użyć podręcznego, termometru do mierzenia tego, jak gorąca jest woda, którą zalewamy susz. Wiele gatunków wymaga zaparzania w konkretnej temperaturze jak na przykład sencha - japońska odmiana, którą przygotowuje się w wodzie gorącej na ok 80 stopni.


Gdy rozejrzymy się po rynku herbacianym w poszukiwaniu ulubionej mieszanki zauważymy, że obecnie mamy dostępnych naprawdę dużo rodzajów i rodzajów herbat.


W jaki jednak sposób dobrać tą wartościową? Bardzo dużą rolę ma tutaj choćby doświadczenie i renoma firmy. Świetnym przykładem jest choćby Harney & Sons, który jest obecny na rynku już od pewnego czasu, a ich mieszanki herbaciane mogą pochwalić się wysokim uznaniem.

Tags: oczy, sok, typ