Skuteczna metoda na utrzymanie płynności materialnej w firmie

Posted on 17/09/2021 1:33pm

Jeżeli dowolna firma wystawia faktury, szczególnie te z opóźnionym terminem płatności, to teoretycznie naraża się na stratę płynności materialnej. Na szczęście funkcjonuje ciekawe i, co jest najbardziej istotne, skuteczne rozwiązanie takiego kłopotu.


Przykładowo jeżeli powierzamy komuś jakąś partię towaru, to nie w każdym wypadku możemy oczekiwać natychmiastowej zapłaty.


biuro
Author: National Assembly for Wales
Source: http://www.flickr.com


bank
Author: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Source: http://www.flickr.com
Nasz partner biznesowy również ma swoich interesantów, od których być może oczekuje uregulowania jakichś zobowiązań. Dla nas ważna jest przede wszystkim nasza transakcja, ponieważ potrzebujemy funduszy na swoje cele. Pewnym rozwiązaniem jest faktoring, zatem dotycząca trzech stron umowa. Faktor, a zatem firma świadcząca usługę faktoringu wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności od faktoranta. Należne są one od jego kontrahenta.

Zaabsorbował Cię ten materiał? Jeżeli tak, to użyj strony (http://www.notariuszpp.pl/umowa-dozywocia-wroclaw), aby przeczytać więcej zbliżonych wiadomości. Bez wahania kliknij zatem ten link.

W taki sposób podmiot świadczący konkretną usługę dla swego klienta mógłby otrzymać natychmiastową zapłatę od faktora. Nie byłby zmuszony czekać na zapłacenie faktury, jeśli petent nie był w stanie sam jej prędko uregulować.


faktoring
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Mogłoby być to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron, przy czym należy uważnie czytać umowy oraz ewentualnie dopracowywać detale. Przykładowo faktor bierze za taką usługę uzgodnioną prowizję, a faktorant za możliwość natychmiastowego uzyskania wynagrodzenia za wyświadczone usługi lub oddane Produkty musi przecież zapłacić.


Powszechnie rzecz ujmując, faktoring mógłby trochę przypominać usługi bankowe, jednak ocena niebezpieczeństwa przez faktora wygląda nieco w inny sposób. Dla instytucji finansowej biznesmen będący w słabej kondycji finansowej nie jest chyba ciekawym kontrahentem. Dla faktora jednak jest.

Tags: czas, Produkty, zobowiązania, towar, sposób