Rozwiewamy obiekcje na temat firm windykacyjnych

Posted on 26/12/2022 7:36am

Niekiedy przeróżne sytuacje zdarzają nam się w życiu. Gdy nie mamy odłożonych oszczędności, a dużo pilnych wydatków się namnożyło, zaciągamy kredyt. Na nieszczęście nie za każdym razem w następnej kolejności jest je z czego go spłacać. Nie wyłącznie pożyczki, lecz także niespłacone raty lub też inne pieniężne detale przyczyniają się do tego, iż firma windykacyjna zaczyna śledztwo pragnąc odzyskać pieniądze, jakie jesteśmy winni.
windykacja
Author: Andrius Repsys
Source: http://www.flickr.com
Coraz to więcej zapytań dotyczących działalności jaką jest firma windykacyjna wpływa do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich - idź na stronę. Ludzie zadają pytania zarówno o wyraźne zasady funkcjonowania takiej spółki jak i o jej uprawomocnienia. Okazuje się, że czasem załoga tej działalności łamie rozkazy, zachowując się jak jednostka egzekucyjna, jaka może piastować swoje obowiązki tylko za sprawą werdyktu sądu przez egzekutorów. Windykatorzy uświadamiają dłużnikom, iż mogą zająć nieruchomość należącą do dłużnika, rodziny lub też nagłośnić sprawę (np. w zakładzie pracy niewywiązującego się z opłaty za dług człowieka), aby jedynie załatwić pieniądze.
Na ich zmartwienie tego typu prawa nie mają, nie posiadają uprawnień do gwałcenia dóbr osobistych. Mogą nawoływać do zapłaty korespondencyjnie, telefonicznie, oznajmiać o wystąpieniu do sądu. Do czego nie są uprawnieni? Na przykład o częstych gróźb, nachodzić nas w mieszkaniu nieprzerwanie, notorycznie telefonować, powiadamiać znajomych o naszej sprawie.

Jest to naruszenie dóbr intymnych, a my po takim zdarzeniu możemy się domagać
windykacja
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
zrekompensowania. Uzyskiwane jest to w większości wypadków drogą prawniczą, płatne 600 zł, z tej przyczyny nieczęsto kiedy dłużnik decyduje się na tego typu drogę.

Gdy gnębią nas windykatorzy, zagrażają lub nagłaśniają naszą sprawę, nie musimy siedzieć cierpliwie i na to patrzeć, ponieważ działają oni niezgodnie z prawem. Takich przypadków jest wiele, chcą wykonać bowiem porządnie swoją pracę i zdobyć od dłużników pieniądze, które zalegają. Jednakże przy pracy w takiej firmie nie powinniśmy kierować się normą "cel uświęca środki", ponieważ takie coś nie zadziała. Czasem pracownicy są zmuszeni do podjęcia ryzykownych działań.

Tags: firma, windykacja, dłużnik