Płyty grillowe i patelnie grillowe na indukcję

Posted on 12/03/2019 7:34am

Grillowane potrawy wyróżniają się charakterystycznym aromatem oraz smakiem, bez którego poniektórzy nie potrafią się obejść. patelnia grillowa na kuchenkę indukcyjną sprawi, że posiadacze indukcji będą mogli przypiekać na ruszcie o każdej porze roku we własnej kuchni!


miasto
Author: Śnieżka
Source: Śnieżka


Jest to doskonała alternatywa dla klasycznego grilla. Na tego rodzaju patelni przygotujemy o wiele zdrowsze dania i to bez potrzeby dodawania dużych ilości tłuszczu. Fajną opcją jest także płyta grillowa żeliwna, albowiem żeliwo to najlepszy surowiec na patelnie a także płyty grillowe, przez swe własności magazynowania oraz miarowego rozprowadzenia ciepła. Grillowanie na takiej żeliwnej płycie jest przyjemne oraz łatwiejsze, gdyż wyroby nie spalą nam się tak łatwo, podczas chwili nieuwagi, jak na pozostałych grillowych płytach, które nie są zrobione z ciężkiego żeliwa. Także dzięki tym cechom, produkty otrzymane z takiego grilla żeliwnego są też bardziej soczyste.


Ponadto płyta grillowa dzięki powłoce emalii będzie łatwa do utrzymania w czystości oraz prędko ją umyjemy po zakończonym grillowaniu. Jej atutem jest również możliwość pracy na wszystkich wariantach kuchenek - także na wszystkich kuchenkach indukcyjnych. Sezon grillowania rusza na całego już od początku maja i trwa aż do października. Grillujemy w ogrodach, na tarasach, skwerach. Jako że grillowe płyty całe zrobione są z żeliwa, nagrzewają się równomiernie, idealnie przewodzą ciepło.
Ta właśnie tajemnica żeliwa, która jest znana od lat, zapewnia charakterystyczny smak, soczystość i wonność przygotowywanych dań.

Szukasz podobnych materiałów na opisywany tu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej a przekonasz się, że to było niezwykle proste.

Takie płyty nadadzą się na wszystkie warianty płyt grzewczych, w tym indukcyjne, do piekarnika, grilla bądź otwarty ogień.

Tags: patelnia, gaz, tłuszcz, bar