Lody: czy ten popularny deser można zrobić własnoręcznie?

Posted on 05/03/2022 8:12am

Lody uwielbiają chyba wszyscy. Sięgamy po nie zwłaszcza latem, kiedy na dworze panują upały. Smakujące rewelacyjnie lody można zrobić również samodzielnie.


Do przyrządzenia lodów samodzielnie wcale nie jest niezbędna specjalna maszynka do robienia lodów. Wystarczy tylko zamrażarka bądź lodówka z mocno mrożącym zamrażalnikiem. Decydując się na robienie lodów w domu, można się pokusić nawet na zrobienie lodów na patyku. Jak się okazuje, nie jest to naprawdę trudne. Potrzebne nam będą tylko odpowiednie foremki do lodów oraz patyczki do lodów. Używane patyczki do lodów mogą być nie tylko drewniane, ale także plastikowe. Ich zakup nie będzie najmniejszym problemem, także z kupnem pojemniczków do ich przygotowania nie powinniśmy mieć żadnego problemu. Można pokusić się o przygotowanie domowych lodów, bo ich wykonanie nie jest trudne.

Jeżeli nie uda się nam zakupić specjalnych, zrobionych z silikonu foremek na przygotowywane w domu lody na patyku, to w roli foremek można wykorzystać kubeczki po jogurtach lub serkach homogenizowanych. Smak samodzielnie zrobionych lodów będzie wyjątkowy, zwłaszcza, że można nadać im rozmaity smak, stosując czekoladę bądź przeróżne sezonowe owoce.
lody
Author: Kimberly Vardeman
Source: http://www.flickr.com


Lody są deserem cieszącym się popularnością od bardzo wielu lat. Kiedyś sięgaliśmy po nie w zasadzie tylko latem, obecnie na lody możemy sobie pozwolić niemal o każdej porze roku, także zimą.

Będziemy wdzięczni za każde komentarze z www (https://zafaworkwear.pl/fartuchy/). Są one dla nas istotne, gdyż uświadamiają nam, czy nasze posty docierają do czytelników oraz jak bywają odbierane.

Idąc dalej, są one dzisiaj dostępne nie tylko pod postacią kulek, ale również w waflowych rożkach oraz na patyku. Za sprawą tego można rozkoszować się ich smakiem także na ulicy. Oprócz tego zachwyca wielość ich smaków. Aktualnie oferowane są już nie tylko klasyczne lody waniliowe oraz śmietankowe, ale również czekoladowe, truskawkowe, orzechowe czy bakaliowe. Ilość smaków lodów może przyprawić nas o prawdziwy zawrót głowy.


Na chwilę obecną lody kupić można nie tylko w niewielkich, rodzinnych lodziarniach, są one także wytwarzane na masową skalę przez wielkich rozmiarów fabryki lodów. Podobno najlepsze lody produkują Włosi. Okazują się być mistrzami nie tylko w wytwarzaniu lodów. Z tego państwa pochodzą również tak popularne obecnie granity i sorbety, których bazą nie jest mleko bądź śmietanka, ale sok z owoców.

Tags: lody, lodziarnie, fabryka lodów