Leasing pracowników to obecnie niezmiernie popularna forma zatrudniania ludzi przez firmy starające się zredukować koszty

Posted on 19/09/2020 8:14am

Wypożyczanie ludzi do pracy stało się ostatnio niezwykle spopularyzowaną formą zatrudniania. Jest to taktyka, która pozwala na obniżenie kosztów pracy oraz utrzymywanie minimalnego zatrudnienia.
Można w ten sposób zdobyć na przykład pracowników z zagranicy.


ekonomia
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Jeśli interesuje nas więc leasing pracowników, to dobrze będzie trochę o tym poczytać w Internecie. Jeżeli odpalimy wyszukiwarkę oraz wstukamy odpowiednie słowa kluczowe, to bez wątpienia uzyskami szybko mnóstwo interesujących rezultatów z adresami stron z radami prawnymi.

Jeżeli masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu numer konta podatkowego kolejne wiadomości. Trzeba wejść w podany link.

Jeśli pragniemy np., aby pracownik z Ukrainy wykonał dla nas jakąś pracę, a będzie on pracobiorcą w innej spółce, to można zawrzeć z nią umowę o wypożyczeniu takiej osoby na określony czas, żeby była zatrudniona u nas. Dzięki temu można płacić pracownikom wyłącznie wtedy, gdy ich naprawdę potrzebujemy.


Gdy wczytamy się w informacje dostępne w sieci, to zobaczymy, że leasing pracowników jest dość często wykorzystywany. Największe zyski z niego ma oczywiście spółka, która takich zatrudnionych dostaje. Ma ona szansę znacząco obniżyć koszty własnej działalności i wynajmować zatrudnionych tylko na określone okresy. Związane jest to jednak z paroma wadami. Pracownik (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czas-pracy-pracownika-mlodocianego-wszystko-co-musisz-wiedziec) z Ukrainy, który nie jest u nas na stałe, nie będzie mocno powiązany ze spółką oraz może wykonywać swoją pracę trochę gorzej - w najnowszym wpisie o pracowniku z Ukrainy.
Dobrze będzie więc rozważyć wszelkie za i przeciw oraz zastanowić się nad wypożyczaniem pracowników od innych spółek, kiedy będą nam potrzebni. Możliwe, iż okaże się, że jest to doskonałe rozwiązanie dla naszej spółki.

Tags: gra, firmy, osoby