Kotlina Kłodzka – z jakiego powodu stanowi dzisiaj jeden z najbardziej interesujących punktów na polskiej mapie turystycznej?

Posted on 01/06/2021 7:53am

Polska jest nadzwyczaj atrakcyjnym krajem i ma dużo do zaoferowania. Na szczęście, dzisiaj coraz więcej osób to zauważa oraz zamiast na zagraniczne wojaże, wybiera się na wycieczki po Mazurach, Tatrach lub Bieszczadach. Turyści mają do wyboru wiele wartych zobaczenia miejsc, które zachęcają do odwiedzenia nie tylko ze względu na przyrodę, ale także historię. Przykładem może być chociażby Kotlina Kłodzka, jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w kraju.

Kudowa Zdrój
Author: Stefan Schlautmann
Source: http://www.flickr.com
Mieszkańcy kotliny świetnie zdają sobie sprawę z tego, jaki ma ona potencjał, dlatego troszczą się o zaplecze turystyczne. W zasadzie każdy hotel - hotel w górach kotlina kłodzka oferuje naprawdę dosyć wysoką jakość usług - polecany Hotel Metro w Kłodzku. Z jakiego powodu w takim razie kotlinę warto jest odwiedzić? Jakie atrakcje można tam znaleźć?

Kotlina jest zlokalizowana w Sudetach, z tego względu to doskonałe miejsce dla osób, które kochają wspinać się po górach. Liczba ścieżek zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów. Nie mają też znaczenia własne preferencje, gdyż można znaleźć szlaki znakomite dla osób początkujących, jak również szlaki trudniejsze, odpowiednie dla turystów mających lepszą kondycję oraz doświadczenie w chodzeniu po górach. Kotlina to bardzo dobre miejsce do oglądania dzikiej przyrody.Duszniki Zdrój
Author: David Short
Source: http://www.flickr.com
Jest ona także polecana osobom, które wolą spokojny odpoczynek. Z kotliny można błyskawicznie dostać się do Czech i podziwiać tamtejsze zabytki lub odwiedzić któreś z kłodzkich uzdrowisk, których na tym terenie działa aż 5. Poza tym, turyści mogą też zwiedzić tamtejsze muzea. Kotlina Kłodzka dostarcza również sporo atrakcji dla najmłodszych. Jej ogromną zaletą jest duża ilość hoteli i pensjonatów oraz świetnie rozwinięta komunikacja miejska, wobec czego nie trzeba wszędzie podróżować swoim samochodem.

Do popularyzacji Kotliny Kłodzkiej przyczynił się jeden z najlepszych polskich pisarzy – Andrzej Sapkowski, autor świetnej sagi o wiedźminie, jako że te tereny stały się miejscem akcji jego innego dzieła, a więc Trylogii Husyckiej. Z powodu tego, że kotlina jest położona na granicy Polski, można tam odnaleźć wiele zabytkowych zamków, które są godne zwiedzenia. Podsumowując, ziemia kłodzka to doskonała propozycja na wakacyjny wyjazd dla całej rodziny, niezależne od osobistych oczekiwań jej członków. Na pewno każdy będzie zadowolony.

Tags: góry, hotele, Kotlina Kłodzka, Sudety, pensjonaty