Jakie są zadania portiera? Czy warto go zatrudniać w swojej firmie? O jakich sprawach wiedzieć?

Posted on 04/02/2022 7:31am

Istnieją takie zawody, które są w stanie zdawać się niepozorne, a pracownicy, jacy je wykonują niewidoczni. Faktycznie do tej grupy zaliczamy portierów, ponieważ z jednej strony to osoba, którą spotkać można przy wejściu do jakiegoś miejsca, z drugiej w sumie nie narzucająca się, lecz informująca na wyraźne żądanie petenta.
Z tego względu jest pytanie: czy właściwie portier jest niezbędny, jeżeli mamy obecnie różnorakie elektroniczne systemy rejestracji i pozostałe nowinki?


gotówka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Przypomnijmy, iż portier to pracownik, jakiego zadania są dokładnie ustalone.

Przypadł Ci do gustu nasz tekst? Więc gorąco zapraszamy do kolejnych naszych newsów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Informuje petentów określonej instytucji - urzędu, hotelu, większej firmy - o jej topografii i zasadach działania. Porter posiada swoje stanowisko przy wejściu do budynku, jakie obsługuje, odpowiada ponadto za pozostałe zadania, jak wydawanie i zdawanie kluczy od pomieszczeń, prowadzi zeszyt raportowy a także zgłasza o różnorodnych nieprawidłowościach oraz usterkach.


Niby nie jest specjalnie widoczny i tylko czasami się aktywizuje, gdy ktoś poprosi go o radę, a w rzeczywistości wie wszystko i widzi wszystko, żadna rzecz mu nie umknie. Jak widać chociażby z tego powodu to osoba, jaka powinna być zatrudniona w różnych miejscach, szczególnie takich, w jakich wiele rzeczy się dzieje i każdego dnia pojawiają się nowi klienci czy petenci.
Szczególnie że to stanowisko ma sens również w innych okolicznościach, na przykład gdy wybuchnie pożar, będzie on wymuszał opuszczenie firmy przez pracowników oraz osoby postronne. Kieruje ewakuacją, gdyż zna doskonale miejsce, w którym jest zatrudniony, można powiedzieć, że zna bardziej niż inny człowiek.

Tags: czas, człowiek, pracownicy, działania