Jaki smak tortu weselnego będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę wybierając taki słodki wypiek na przyjęcie weselne?

Posted on 15/02/2023 7:31am

Krojenie tortu jest to kluczowy moment dowolnego wesela.


Oprócz tego, jak się będzie prezentować Panna Młoda oraz czy jedzenie będzie dobre, duża część weselników udając się na przyjęcie weselne zastanawiają się nad tym, jaki tort będzie podany.
tipy.pl, baner06.2014


Podczas przyjęcia zwłaszcza dzieciaki wyczekują z niecierpliwością na podanie słodkiego wypieku. Tradycyjnie o północy Młoda Para kroi razem pierwszy kawałek oraz częstują się ze sobą tortem. Kolejne porcje podają wszystkim weselnikom. W wizualnej kwestii jest wskazana jak najbardziej oryginalność i odrobina szaleństwa. Typowe torty z bitą śmietaną i z wisienkami powoli odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj tort może oraz powinien spójny być z dobranym przez Młodą Parę motywem przewodnim przyjęcia weselnego oraz z jego kolorystyką. Na spotkanie z cukiernikiem, który ma stworzyć weselny tort, obowiązkowo należy zabrać ze sobą coś, co pozwoli wyobrazić mu sobie ogólną koncepcję wesela. Mogą być to dla przykładu fotografie sukni ślubnej czy też zaproszenia. Nie można by zapominać o tym, aby pokazać cukiernikowi miejsce uroczystości, gdyż co innego będzie pasowało do eleganckiej bankietowej sali, a co innego do altanki w lesie.


Jeżeli chodzi o rozmiar tortu, to najkorzystniej zdać się na doświadczonego cukiernika, który gdy zna liczbę gości najlepiej określi jak duży powinien być tort, aby go nie zabrakło i nie zostało go zbyt wiele. Najlepsze weselne torty to owocowe, lekkie, orzeźwiające oraz nie za bardzo słodkie. Po kompletnym dniu próbowania różnych dań, goście weselni są już objedzeni. Pora roku ma także duże znaczenie. Śluby organizuje się przeważnie latem, czyli w okresie, kiedy smakują najlepiej nam soczyste, słodkie i naturalne owoce. Na ciężkie kremy żadna osoba raczej nie ma wówczas ochoty. Mieć pewność trzeba czy miejsce, w jakim będzie odbywało się wesele dysponuje chłodnią.
Trzeba wziąć pod uwagę także to, czy porcja weselnego tortu jest odmiennego kształtu niż standardowy klin tortów urodzinowych. Jeżeli nie ma profesjonalnej kelnerskiej obsługi, dobrze jest poradzić się cukiernika, który pokaże nam jak kroić dany tort, aby starczyło go dla wszystkich gości weselnych.

Tags: przyjęcie, ślub, tort, sposób, naturalne