Jaką kawę ziarnistą kupić i z jakiego powodu najlepiej zmielić ją przed samym parzeniem?

Posted on 15/02/2023 7:20am

Najsmaczniejsza kawa to ta, z dopiero co zmielonych ziaren. Jest najbardziej aromatyczna oraz zwyczajnie najsmaczniejsza. smakosze kawy w każdym wypadku polecają kawę ziarnistą tylko znakomitej jakości.


Pośród kaw pachnących czekoladą i przyprawami, każdy odnajdzie własny ulubiony smak.


Jeżeli ktokolwiek posiada automatyczny ekspres do kawy z zamontowanym młynkiem, to kawa kawa robusta ziarnista w jego przypadku okaże się doskonałym wyborem. Automatyczne ekspresy mają zamontowany młynek, jaki posiada regulowanie stopnia zmielenia kawy, a to bardzo wpływa na smak zaparzonego napoju. Żadnego człowieka nie należy przekonywać, że kawa ziarnista jest znacznie lepsza od mielonej. Jeśli smakosz kawy nie posiada młynka do kawy albo automatycznego ekspresu z dołączonym młynkiem, musi jak najprędzej w niego zainwestować. Stare młynki nie mielą kawy najwłaściwiej. Przegrzewają ziarna w czasie mielenia, a to bardzo psuje jej smak po zaparzeniu.


Zdrowe jedzenie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Kawa


słodycze


Zazwyczaj uprawianymi rodzajami kawy na świecie są Arabica oraz Liberica. Gatunki inne są mniej znane i słabo rozpowszechnione. Arabica jest uważana za najszlachetniejszą kawę. Jej ziarna wyglądają niezwykle ładnie, a wywar z niej jest delikatniejszy w smaku. Często czuć w niej posmak kakaowy czy też orzechowy. Robusta z kolei jest gatunkiem o intensywnym smaku. Niektóre jej rodzaje mają nawet korzenny smak. Robusta posiada więcej kofeiny niż Arabica i dla większej ilości smakoszy kawy posiada zbytnio wyrazisty smak. Z tych wszystkich gatunków Liberica ma najmniej aromatu. Daje za to największe plony oraz jest odporna na szkodniki.
gatunek taki uprawiany jest w Cejlonie i w Afryce. Sposób zmielenia kawy często jest zależny od tego, jak kawę zamierzamy parzyć. Jeżeli mamy chęć zaparzyć kawę po turecku, to musi zostać ona zmielona drobniutko.

Tags: smak, gatunek, ekspres, bar