Jak najkorzystniej rozliczyć podatek dochodowy w przedsiębiorstwie? Zaoszczędzić można przykładowo na zakupie samochodu dla firmy

Posted on 03/07/2019 7:37am

Niemal każdy przedsiębiorca i właściciel nawet niedużych zakładów wie doskonale, że podatki od prowadzonej działalności potrafią być naprawdę gigantyczne. Konieczność opłacenia wszystkich podatków potrafi zabić niejedną inicjatywę - szczególnie wtedy, gdy pracodawcy opóźniają się z wypłatami zaległych wynagrodzeń. Potrzeba rozliczenia podatków potrafi być naprawdę trudna, jednakże jest parę potrzebnych wskazówek, które spowodują, że comiesięczne rozliczenie podatku nie będzie aż takie okropne.

Jeżeli prowadzisz swoją firmę, powinieneś szczególnie zainteresować się tym, czy w Twoim wypadku najkorzystniejszy nie będzie liniowy podatek dochodowy. Będąc przedsiębiorcą, zasadniczo możesz wybierać pomiędzy rozliczaniem podatku na zasadach ogólnych a konkretnie podatkiem liniowym. Ten drugi pozwala na obciążenie wszystkich dochodów podatkiem w wysokości dziewiętnastu procent, niezależnie od ich wielkości. Oczywiście podatek liniowy zwykle podlega również pewnym ograniczeniom, dlatego przejście na taki sposób rozliczania się polecane jest w przypadku kiedy uzyskujesz przynajmniej sto tysięcy złotych przychodu. W takich przypadkach można rozliczyć się na korzystniejszych warunkach niż inni przedsiębiorcy.
zadowoleni doradcy
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Sprawa rozliczania podatku dotyczy również amortyzacji środków trwałych, które zostały kupione na firmę. Właściwie każdy przedsiębiorca zadaje sobie pytanie, jak amortyzować samochód.

Ten odnośnik do wpisu (http://www.kancelarie-knuter.pl/prawnicy/radca-prawny-karolina-latosinska) pokaże Ci ciekawe informacje na prezentowany temat, które będą niezwykle wciągające oraz dokładnie opiszą ten wątek.

W wypadku, kiedy kupisz samochód na firmę, masz do wyboru trzy różne sposoby jego amortyzacji. Pierwszą z nich jest metoda liniowa, która zazwyczaj jest najbardziej korzystna. W tym przypadku amortyzacja rozpoczyna się już pierwszego miesiąca po zakupie samochód - każdego następnego miesiąca Zupełna amortyzacja następuje dopiero wtedy, gdy cała suma zakupu samochodu zostanie zamortyzowana.Drugą mocno popularną metodą amortyzacji samochodu jest tak zwana metoda indywidualna.Pozwala ona na ustalenie indywidualnej stawki dla właściwie wszystkich środków trwałych, które zostały zakupione przez przedsiębiorstwo. Takie sposoby rozliczania sprawdzają się najlepiej między innymi w przypadku, gdy posiadasz w swojej firmie tak zwane środki ulepszone.
Ulepszenie środka trwałego zazwyczaj polega na tym, że już po jego zakupie dokonujesz różnych ulepszeń w konkretnym przedmiocie - dla przykładu kupujesz na dodatek różne rzeczy do swojego samochodu. W takich wypadkach niewątpliwie najlepszą metodą amortyzacji będzie wybór metody indywidualnej. Wówczas rozliczenie podatku będzie odbywać się wyjątkowo szybko, a dodatkowo pozwoli sporo zaoszczędzić.

Tags: samochodu