Czym musi się charakteryzować osoba funkcjonująca na stanowisku kierowca samochodu osobowego?

Posted on 30/01/2022 7:42am

W większości przypadków kierujący zatrudniony w firmie albo organizacji wykonuje kursy okazjonalne. W takiej sytuacji pracodawca nie ma obowiązku ustalać dla niego żadnych grafików pracy.


Śmieszne gadżety kuchenne
Author: mrjoy.pl
Source: mrjoy.pl


elektroniczny obieg faktur
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com
Czas pracy osób zatrudnionych jako kierowca samochodu osobowego w dużej mierze jest uregulowany przez przepisy odrębne od ustawy z 26 czerwca 1974 roku Kodeks Pracy Dziennik Ustaw z 2014 r. poz.

Jeżeli masz ochotę odkryć jeszcze inne informacje na ten temat, zobacz ten link, a niewątpliwie on również okaże się dla Ciebie wyjątkowy!

150002 ze zmianami Część z nich zawiera ustawa z 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców. Nie wszelkie wymienione przepisy znajdują jednak zastosowanie w przypadku kierowców samochodów osobowych. Regulacji prawnych nie stosuje się m.in. do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego oraz Rady nr 561/2006 z 15 marca 2006 r. w kwestii harmonizacji niektórych regulacji socjalnych odnoszących się do transportu drogowego, jak również umowy AETR, zatem umowy europejskiej dotyczącej pracy załóg samochodów wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe.


Każdy kierowca samochodu osobowego musi mieć prawo jazdy kategorii B, przynajmniej trwającą rok praktykę za kierownicą, zaświadczenie o niekaralności, zaświadczenie o wpisie do rejestru kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego, dyspozycyjność, zaangażowanie oraz samodyscyplinę oraz dużą kulturę osobistą. Musi zachowywać samochód w odpowiedniej czystości oraz ponadto mile widziane jest doświadczenie na zbliżonym stanowisku, udokumentowana bezszkodowa jazda, czy też znajomość topografii poszczególnych miejscowości, a ponadto w niektórych przypadkach także znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym. Niektórzy pracodawcy wymagają poza tym posiadania własnego smartfona ze stałym dostępem do sieci.


Kierujący mogą mieć nadzieję na stosunkowo duże zarobki i częste premie. Ponadto co poniektóre firmy oferują wykonywanie pracy w porach dogodnych przez pracowników, co jest niezwykle wygodne dla przykładu dla studentów.

Tags: gra, firmy, dokument, rok