Co warto zobaczyć w Nowym Targu? W jakim okresie odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Posted on 30/10/2020 8:12am

Nowy Targ to piękne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, które jest świetnym punktem wypadowym dla miłośników Podhala. Nowy Targ, położony u zbiegu niezwykle ważnych w tym obszarze rzek: Białego i Czarnego Dunajca to miejsce, z którego można wyruszyć jednocześnie w Tatry, ale również w Pieniny. Malownicze oraz pięknie pod względem turystycznym są również najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje - całkiem pomocna strona, warto zajrzeć.


tatry
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ również może zaskoczyć wieloma zabytkami oraz atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Stoi on w pobliżu rynku, a w jego bryle dostrzec można ślady wielu stylów które obowiązywały w poprzednich wiekach w architekturze. I tak prezbiterium to typowy styl gotycki, podczas gdy w wyposażeniu świątyni niezmiennie panuje barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, niezwykle istotną budowlą sakralną. To drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Korzystnie wybrać się także na rynek, gdzie ma miejsce niewielki ratusz a także pomnik najbardziej wybitnego twórcy pochodzącego z Podhala – Władysława Orkana, dzięki któremu ziemia ta stała się znana wszystkim Polakom.

To nie koniec intrygujących wpisów. Chcesz następne? Więc zostawiam tu mój link (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-wroclaw) do świeżej witryny. Czytaj bez przeszkód.

Zdecydowanie warto odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale również dla bliskości cudownego obszaru południowej Polski. Nowy Targ to bardzo dobre miejsce wypadowe, by poznawać inne ciekawe miejsca tego rejonu Polski. Stąd więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały czas. Na pewno warto tu przyjechać w okresie zimowym, zwłaszcza to świetna oferta dla wielbicieli sportów zimowych.


Okres letni jest też kuszący dla wszystkich, dla tych, co wolą odpocząć aktywnie oraz bardziej pasywnie. To szansa, ażeby pochodzić po górach i zebrać siły. W sezonie o noclegi może być ciężko, gdyż do Nowego targu przyjeżdża bardzo dużo ludzi, powinniśmy więc odpowiednio we wcześniejszym okresie rezerwować miejsce do spania. W jakich miejscach szukać ofert? Najbardziej korzystnie w sieci, gdzie ogłasza się największa liczba hoteli, pensjonatów oraz kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te . Łatwo więc porównać różnorodne propozycje i wybrać najbardziej odpowiednią dla własnych wymagań.

Tags: góry, Podhale, Nowy Targ