Co należy do zadań na stanowisku junior accountant i czy dobrze zarabia taka osoba?

Posted on 21/06/2022 2:54pm

Jest to tzw. młodszy księgowy, który ma zadania podobne do typowego księgowego.


Junior accountant posiada za zadanie wykonywać fundamentalne obowiązki w ramach wyznaczonego obszaru rachunkowości.
Internet
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com


Mogą to być należności, księga główna czy reporting. Jego zadaniem jest dbałość o dokładność, skuteczność oraz punktualność wykonywania zadań. Jego zadaniem jest często ścisła współpraca z kontrahentami międzynarodowymi. Musi również być w pełni zaangażowany w adaptację oraz niezwłoczne uczenie się. Osoba na tego typu stanowisku powinna posiadać wykształcenie minimum średnie albo wyższe. Niezwykle mile oceniane jest wykształcenie kierunkowe. Osoba taka powinna umieć myśleć w sposób analityczny. Powinna również bardzo dobrze znać język angielski. Niezwykle mile widziane są znajomości odmiennych europejskich języków dla przykładu rumuńskiego albo niemieckiego. Junior accountant musi posiadać zdolność do pracy pod presją czasu. Dobrze by było, gdyby wykazał doświadczenie wiążące się z rachunkowością przykładowo na praktyce albo stażu.


Firma, która zatrudniła tego typu osobę, daje jej okazję poszerzenia horyzontów kulturowych i językowych. Daje jej także szeroki zestaw profesjonalnych szkoleń. Są to kursy procesowe, narzędziowe oraz doskonalenie umiejętności miękkich. Firma daje takiej osobie realne możliwości rozwijania się. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje (zobacz jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną) w specjalistycznym, przyjaznym zespole. Także może mieć nadzieję na dobre wynagrodzenie oraz bogaty pakiet socjalny. Posiada bardzo duże nadzieje na poszerzanie wiedzy i doświadczenia w różnych obszarach księgowości.
Firma zapewnia bezpłatny parking przed swoją centralą. Koło centrali znajduje się centrum handlowe i restauracja, która ma rabaty dla pracowników. Junior accountant mógłby pracować w niepełnym wymiarze godzin.

Tags: wykształcenie, proces, termin, możliwości