Co daje nam systematyczne wypijanie zielonej i czerwonej herbaty? Co powoduje, iż są tak zdrowe?

Posted on 15/02/2023 7:12am

Picie różnego rodzaju herbat jest bardzo zdrowe. Mowa w szczególności o rodzaju herbat zielonym i czerwonym. Dlaczego warto je pić? Co sprawia, że są tak zdrowe?
herbata zielona
Source: pixabay.com
Herbaty zielone mają ogromną ilość bardzo zdrowych substancji. Zawartość silnych antyoksydantów w takim rodzaju herbaty jest bardzo duża. Oprócz tego nie można zapominać także o teinie, aminokwasach jak i różnych witaminach. Warto zwrócić uwagę na ilość znajdujących się w zielonej herbacie mikroelementów przykładowo potas, wapń czy fluor. Właściwie wciąż odkrywane są nowe właściwości, jakie posiadają herbaty zielone. podstawową zaletą jest przeciwdziałanie nowotworom. To dzięki przeciwutleniaczom, jakich wielka ilość zawarta w herbacie ochrania DNA przed wpływem substancji mogących wywołać raka. Badania mówią, iż zielona herbata może chronić przed demencją starczą. Picie kilku filiżanek w ciągu dnia może na pewno zachować nasz mózg w doskonałej kondycji. Poza tym, za sprawą sporej ilości teiny, herbata ta ma właściwości pobudzające podobnie jak kawa - czytaj dalej na


Istotną informacją dla niektórych osób z pewnością będzie to, iż zielona herbata jest świetna na układ krążenia. Powoduje, że w żyłach nie gromadzą się złogi, dlatego przepływ żył poprawia się. Mało tego, zmniejsza ilość wchłanianego cholesterolu. Na pewno zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się zawału albo choćby udaru mózgu - ciąg dalszy wątku .


Herbaty czerwone natomiast znane są ze swoich właściwości pomagających podczas odchudzania. To za sprawą dużej zawartości enzymów oraz polifenoli.

Warty polecenia post? Jeżeli tak sądzisz, sprawdź dodatkowe porady na rozpatrywany temat - bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (www.cafepanamera.com/).

Występuje ich sporo w tej herbacie, gdyż fermentacja jest krótsza w czerwonej herbacie, aniżeli w czarnej. Jednak to nie koniec dobrych właściwości, jakie posiadają herbaty czerwone. Kolejną pomocną rzeczą dla naszego organizmu jest na pewno zmniejszenie poziomu cholesterolu. Herbata czerwone za sprawą dużej zawartości fluoru ochrania zęby przed próchnicą. Nie można nie wspomnieć o sporej zawartości innych mikroelementów na przykład, manganu czy wapnia. Taka herbata wpływa na poprawę pamięci jak również normuje poziom ciśnienia. Natomiast co ważne, podobnie jak zielona herbata, zmniejsza ona ryzyko wystąpienia raka. Jak widać powodów, dla jakich warto pić herbatę zieloną i czerwoną jest bardzo dużo. Więc sięgnijmy po taki napar już dzisiaj.

Tags: herbata, naczynia, pomoc, witamina, właściwości