Co jest najbardziej popularnym alkoholem na weselu?

Posted on 14/02/2023 7:31am

Chociaż znaczna część par decyduje się dzisiaj na wesele bez alkoholu, to zgodnie z rodzimą tradycją wódka zajmuje bardzo ważne miejsce na weselnym stole. Jeśli młodzi decydują się na alkoholowe wesele, to stoją na pewno przed dylematem jak dużo butelek wódki kupić i co zrobić z wódką, która po imprezie zostanie.


Nim nowożeńcy zakupią wódkę na przyjęcie weselne, powinni wiedzieć jak dużo będzie gości.


Najlepiej jest kupić tyle półlitrowych butelek jak dużo będzie weselników. Nawet jeżeli część z weselników nie będzie pić alkoholu, to wódka przyda się na nagrody w podziękowaniu dla osób, które przygotowywały przyjęcie weselne. Jeśli młodzi planują poprawiny, to muszą nabyć więcej alkoholu. Trzeba postawić na konkretną firmę wódki a wybór jest dość duży. Na początku trzeba określić budżet. cena wódki zależy od marki. Dowolna wódka posiada elegancką butelkę oraz dobrze będzie ona się prezentowała na weselnym stole. Najczęściej wybierane wódki przez pary młode, to wódki z niższej półki cenowej po 20-30 zł za pół litra.


kolacja
Author: Kevin Law
Source: http://www.flickr.com
Kupno wódki weselnej trzeba zaplanować na parę miesięcy przed ślubem. Nie można by pozostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż w takiej sytuacji można nie trafić na korzystne ceny. Alkohol najkorzystniej kupić w hurtowni lub po znajomości. Można w takiej sytuacji otrzymać doskonałą cenę oraz będzie można oddać wódkę, która zostanie po weselu. Wódkę najkorzystniej podawać w wiaderkach z lodem. Dysponują tego typu wiaderkami zazwyczaj domy weselne albo firmy cateringowe. Każdy z pełnoletnich gości weselnych otrzymać musi także kieliszek. Wódkę należy przechowywać w pomieszczeniu, do którego dostęp mają tylko młodzi, świadkowie oraz kelnerzy. Trzeba uprzednio zdecydować, kto będzie odpowiadał za roznoszenie wódki na stoły. Najkorzystniej będzie, jeżeli będą to kelnerzy.


Wódkę najlepiej nabyć w markecie, do którego będzie można zwrócić zbytnią ilość. Wódka jest najbardziej popularnym trunkiem weselnym, lecz należałoby również zaopatrzyć się w odmienne alkohole. Niezbędny będzie również szampan.

Tags: kelner, cena, miejsce