Garderoba w góry – a więc jak się ubrać ażeby czuć się komfortowo

Posted on 05/11/2021 7:21am

Zamyślając wypad w góry, zawsze przykładajmy sporą uwagę do faktu, w co się ubrać. Ubranie w dużej mierze pomaga czuć się komfortowo w rozmaitych okolicznościach, a w ekstremalnych przypadkach może zadecydować o naszym przeżyciu, stąd warto zastanowić się nad swoim okryciem.


Kiedy wynajmiemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska eskapada.


domki góralski w Szczawnicy
Author: Sludge G
Source: http://www.flickr.com


Prawidłowo dobrana konfekcja sprawi że podtrzymamy odpowiednią temperaturę oraz suchość skóry, do tego będzie ona chroniła przed otarciami i da nam swobodę działania. Aura w górach jest całkiem labilna, toteż najlepszym sposobem odziewania, będzie system na cebulę. Zakładanie wielu warstw odzień pozwala nam całkiem szybko dopasować się do środowiska pod względem dominujących okoliczności pogodowych - w najnowszym artykule. Zamyślając nasz ubiór możemy przyjąć dość prosty wzór warstw: odzież spodnia termoaktywna, warstewka utrzymująca temperaturę, warstwa ochraniająca przed wiatrem jak też deszczem.


Pierwsza warstwa to nic innego jak transporter wilgotności.

Przeczytaj więcej w tym serwisie (http://atgroup.com.pl/dla-restauracji/zaslony-i-firany) i zgłąb przedstawiane zagadnienie też z innej strony - one na pewno również Cię zainteresują!

Odzież spodnia termoaktywna, bo właśnie o niej mowa, dzięki własnościom hydrofobowym trzyma w suchości naszą skórę, co oddziałuje pozytywnie na ciepłotę naszego organizmu. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem potrafi przyczynić się do wychłodzenia, w związku z tym za każdym razem wskazane jest troszczyć się o suchą warstewkę przylegającą bezpośrednio do skóry. Wyposażając w odzież spodnią warto zwracać uwagę z jakich tkanin jest uszyta.
Zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się bawełny, jako że długo schnie a przemokła traci swe właściwości izolacyjne.

Bezkonkurencyjne okazje, najniższe ceny! To wszystko jest tutaj, zobacz, spójrz na stronę (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/meetings-events/), a bez wątpienia się nie zawiedziesz!

Odzież wierzchnią nabędziesz w każdym sklepie turystycznym. Tak wyekwipowani możemy udać się na szlaki turystyczne Pieniny.

Tags: komfort, plan, sposób, kraj