Aplikacje do rozliczeń z Urzędem Skarbowym - więcej informacji dowiesz się z tego artykułu

Posted on 21/11/2018 7:24am

Jak co roku, nadciąga czas rozliczeń z Urzędem SkarbowymUS. Ktokolwiek kto ma komputer i dostęp do internetu jest w stanie skorzystać z udogodnień.


Portal podatnika zaprojektowany jest dla każdego, kto opłaca podatki, albo chce zdobyć informacje o podatkach.
pit2016
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Na portalu odszukamy również wskazówki, jakie pomogą poprawnie wypełnić i przesłać rozliczenie roczne przez internet, oraz konieczne aplikacje i wskazówki więcej tutaj. Elektroniczny pomagier w znacznym stopniu ułatwi wykonanie każdego rodzaju rachunków podatkowych. Wystarczy wprowadzić własne dane osobowe, oraz wielkość przychodów i kontynuować krok po kroku zgodnie z dyrektywami programu, ażeby w rezultacie zdobyć zrealizowany blankiet do wydruku, lub do wysłania przez sieć.


Część ogólnodostępna portalu obejmuje informacje dotyczące indywidualnych podatków, także gwarantuje składanie deklaracji pit 2016 drogą elektroniczną, elementem portalu jest system e-deklaracje portal dla podatników. Przekazuje też wiadomości dotyczące wypełniania zobowiązań podatkowych, terminarz z ważnymi terminami, kalkulatory, wyszukiwarki, wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe, także usługę sprawdzenia statusu podmiotu w VAT i stwierdzenia NIP.
Oprogramowania są tak sporządzone, że same liczą podatek należny, kwotę do zwrotu, lub podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien zrobić obywatel to w wyraźny sposób zapełnić pojedyncze części.
Oprogramowania pozwalają na potrącenie każdych ulg, czy darowizn. Co istotne, za pomocą aplikacji w szybki i łatwy sposób mogą się rozliczyć także jednostki prowadzące swoją działalność gospodarczą.


Po przekazaniu PIT pobieramy UPO dla potwierdzenia przekazania zeznań.

Tags: działalność, deklaracje, płace, rodzaj