Zwiedź z nami Trójmiasto - informator

Posted on 05/01/2018 11:38am

Zamierzasz przyjazd do Trójmiasta? Jesteś już na miejscu i nie wiesz jak zaplanować swój pobyt, od czego rozpocząć zwiedzanie? Spodziewasz się wizyty znajomych czy też rodziny i nie masz pojęcia w które miejsca ich zabrać, co zarekomendować, dokąd zaprosić? Nasz przewodnik pomoże Ci dotrzeć do najciekawszych miejsc , poznać najistotniejsze atrakcje, Gdańsk, Gdynia, Sopot.


Wszelkie miasto turystyczne posiada parę takowych miejsc, nazywanymi atrakcjami.


W Paryżu jest to Luwr, w Londynie Pałac Buckingham, w stolicy Polski Zamek Kólewski, w Krakowie Sukiennice. Co jest takim znakiem Trójmiasta? Czego nie możemy pominąć? Trójmiasto to nie jakiś miejski organizm, ale trzy miasta, zatem też paręnaście różnych znaków rozpoznawczych.
sopot
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com


Trójmiasta nie byłoby naturalnie bez gdańskiego Neptuna, majestatycznego Żurawia i stoczniowych żurawi wpisanych w panoramę miasta, bez mola w Sopocie czy też gdyńskiego klifu i okrętu Błyskawica. Należy jednakże pamiętać, że prócz zabytków i popularnych obiektów każde z trzech miast mają swe "perełki", do odkrycia których zachęcamy w trakcie indywidualnych wyjazdów. Pewne jest że - w Trójmieście nie można nudzić się! W tym miejscu zabawisz się w klubach nocnych, doznasz choroby morskiej, wygrzejesz na plaży, skosztujesz lokalnej kuchni i skorzystasz z bogatej oferty wydarzeń rozrywkowych i kulturalnych. W tym miejscu znajdziesz piasek pod stopami, poczujesz nadmorską bryzę, w tej okolicy z pewnością złapiesz wiatr w żagle.


Przed eskapadą warto przemyśleć kwestię transportu. Do Trójmiasta bez trudu dotrzesz z każdego większego grodu własnym środkiem transportu, autobusem bądź pociągiem.

Tags: oczy, sport, port, atrakcje