Zamierasz otworzyć własną firmę i nie rozumiesz zawiłych pojęć prawnych? Nie martw się!

Posted on 02/05/2019 7:43am

A więc posiadasz już pomysł na swoją pierwszą firmę. Wiesz dokładnie czym będzie się ona zajmować i jesteś przekonany, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś ”oblatany” w tym obszarze. Zaczynasz więc szukanie dogodnego lokum na swoją działalność. Zaczynasz również rekrutację pracowników do swojej firmy. I tu zaczynają się problemy.

Nie
umowa
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com
znasz się na podatkach, nie rozumiesz obco brzmiących kruczków prawnych zapisanych w umowie najmu. Brzmi znajomo? Bez obaw! Nie jesteś jedynym przedsiębiorcą zmagającym się z tymi problemami. Nie da się być specjalistą w każdej dziedzinie. Poniżej wspomniane zostały niektóre z licznych pytań, jakie są najczęściej zadawane przez młodych przedsiębiorców. Znajomość tych problemów może być przydatna również w twoim wypadku.A więc szukasz lokalu do prowadzenia działalności. Słyszysz nowy termin „najem okazjonalny” i zastanawiasz się, czy jest to coś dla Ciebie. Umowa najmu okazjonalnego pojawiła się w polskich przepisach w 17 lat temu i ma na celu zagwarantowanie większych praw właścicielowi nieruchomości. Warto sprawdzić: wFirma.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź przykłady umieszczone pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

Najważniejsza informacja dla Ciebie w tym kontekście brzmi – cel takiej umowy może być wyłącznie mieszkaniowy. W gruncie rzeczy oznacza to tyle, że nie można użyć jej w przypadku otwierania działalności gospodarczej, takiej jak np. biuro.Zatrudniając pracowników warto także wiedzieć, że jesteś zobligowany do pokrywania składek na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (tzw. odpis na zfśs) jedynie wówczas, gdy zatrudniasz minimum 20 pracowników w pełnym wymiarze godzin -
dokumenty
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
.Gdy firma jest mniejsza, możesz to robić na zasadzie dobrowolności, jednak nie ma takiego obowiązku. Odpowiedź na pytanie o wybór sposobu rozliczania się z fiskusem, mimo iż bardzo poszukiwana, jest jednak raczej złożona. W tym wypadku warto poradzić się specjalisty, gdyż do wyboru są aż 4 różniące się sposoby, a skala podatkowa musi być wybrana w oparciu o między innymi od rodzaju otwieranej działalności.
Jeśli nadal masz wiele zbliżonych wątpliwości – nie panikuj. Kluczowe jest to by być świadomym, że nie da się być specjalistą w każdej dziedzinie.

Zaciekawił Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz także to unikalne www (http://www.secretclient.com/badania-marketingowe/). Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz.

Przyznaj się do tego, że czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz. Istnieje wiele dobrych firm i specjalistów, które pozwolą Ci się poradzić sobie z podobnymi problemami.

Tags: nieruchomości, biuro, działalność