Zakopane - turystyczna przygoda. Nim zdecydujesz przeczytaj co radzimy

Posted on 20/12/2020 10:45am

Author: www.nartyslowacja.pl
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest intrygujące o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierzchołki gór. W obrębie miasta umiejscowiony jestchoćby Tatrzański Park Narodowy.

Jeżeli myślisz, że nie ma w internecie niezwykłych informacji, to przejrzyj (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/LILI_HOTEL/9209/40-1805-24FF.html) treści, ponieważ można by w nich znaleźć ważne dane na interesujący Cię wątek.

Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną organizację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i domy wypoczynkowe zapraszają miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Rozmaita baza schroniskowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi domki z bania beskidy to Zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.


Tatry
Author: Szift
Source: www.flickr.com
Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z upodobaniem korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto rozmaite festiwale i venty folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zapaleńców. Zakopane jest także punktem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco tańsze opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej zaplanować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poszukać informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od opcji. Zakopane nie jest małym miastem i prosto się w nim poczuć niepewnie, należy nie zapomnieć też zatem o zakupie planu miasta.
Tatry
Author: hosiawak
Source: www.flickr.com
Na niektórych planach miasta wyróżnione są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać obrzędowość góralską i język, a przeważniesmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej ofercie także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można udać się do Aquaparku, a zimą wędrować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Przed wyjściem na górski szlak turystyczny, warto sprawdzić pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i trzeźwo myślącym. Zakopane to także fenomenalne zabytki, pomniki, muzea, teatr o bogatym repertuarze. Po wyróżnionych ścieżkach można także przygotować eskapady rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki pokazują stragany, bałamucąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Więcej ofert na .Tags: zima, góry, wycieczki, zabytki, turyści, Zakopane, szlak