Z jakiego powodu kawa jest obecnie tak popularnym napojem na całym świecie, jakie są jej podstawowe rodzaje.

Posted on 27/09/2018 9:17am

Kawa nie bez powodu jest uważana za jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest smaczna, zdrowa i uwielbiana przez miliony kawoszy z większości krajów. Sporo osób wyobrazić sobie nie może swojego dnia bez filiżanki aromatycznego napoju z rana, daje im to siłę i energię do dalszego działania.


Kawa ma dzięki zawartości kofeiny pobudzające właściwości, lecz zawiera też szereg innych związków, korzystnie wpływających na nasze organizmy. Ma w sobie sporą ilość polifenoli, jakie są doskonałymi antyutleniaczami i ograniczają starzenie się organizmu. Poza tym kawa zabezpiecza przed licznymi chorobami, na przykład miażdzycą, zawałami i udarami. Dodatkowo pita regularnie zabezpiecza przed występowaniem nowotworów przewodu pokarmowego i wątroby, a nawet przed próchnicą zębów.
kawa arabica


Kawa - zgarnij rabat na akcesoria do herbaty- www.qualiashop.pl/132-akcesoria-do-herbaty - przyrządzana być może wieloma różnymi sposobami, w zasadzie każdy region będzie miał swoje oryginalne zwyczaje związane z jej piciem. Miłośnicy kawy najbardziej cenią sobie aromat ziaren zmielonych chwilę przed zaparzeniem, z tego też powodu pośród nich ogromnym zainteresowaniem się cieszy kawa świeżo palona. Smak napoju w dużej mierze uzależniony jest od gatunku ziaren i metod ich palenia, na naszym rynku niezwykle popularna jest przede wszystkim (sprawdź nas) arabica oraz dużo mocniejsza robusta. W każdym sklepie kupić można kawę w ziarnach, w szczelnych opakowaniach, a także zmieloną.


Ta ostatnia forma cieszy się dużym zainteresowaniem, bowiem wystarczy tylko wsypać proszek do kubka i zalać wodą, wielu osobom coś takiego całkowicie wystarcza.

Tags: zdrowie, kawa, kawy, piec, smakosz