Wyjeżdżasz na urlop? Wymień walutę

Posted on 16/11/2018 7:27am

W obecnych realiach, mimo iż posiadamy możliwość używania karty zagranicą, nadal większość ludzi płaci banknotami w innych państwach. Nic w tym zaskakującego, daje nam to ogromną kontrolę nad wydatkami, jeśli nie potrzebujemy nieustannie w myśli analizować sobie wymiany pomiędzy różnymi walutami.
Zdalna praca programisty
Author: pixabay.com
Source: pixabay.com


Lecz jak właściwie przysposobić się do drogi, żeby nie być stratnym?


terminal
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Jeśli pragniemy, żeby nasza wymiana walut była dla nas jak najmocniej korzystna, należy rozejrzeć się za odpowiednim miejscem. W sieci online można znaleźć obowiązujące kursy euro kantor lokalny jednak pobiera dodatkowo prowizję, o czym musimy pamiętać. Lecz im mniejsza miejscowość i mniej podróżnych do niej przyjeżdża, tym mniejsza marża. Dlatego jeśli wybierasz się do greckiego kurortu, pieniądze rozmień jeszcze w kraju, jeśli chcesz mieć pewność najniższej ceny.


A może jednak płacić kartą? Taka alternatywa jest dla nas jedynie opłacalna, jeśli kraj, w którym się znajdujemy posiada uniwersalny pieniądz UE u siebie. Gdyż bank ma korzystne kursy Euro kantor (kantory Wrocław) czasami proponuje gorszy przelicznik. Wtenczas, jeśli płacimy za jakiś produkt w tej walucie, zostaje on nam bez dużego procentu pobrany z naszego konta, prędko i wygodnie. Sytuacja gmatwa się w przypadku państw spoza sfery euro. Jeśli płacimy w funtach, będą one rozmienione na euro, a dopiero później na złotówki. W ten oto sposób opłacamy prowizje podwójnie- znajdź tutaj.


Jeżeli udajesz się zagranicę Polski, w dowolnym celu, czy to do szkoły czy na wakacje, powinna cię zaciekawić wymiana walut. Nawet jeśli będzie to kraj ze strefy euro, warto trzymać przy sobie na początek kilka banknotów.
Posiadanie gotówki jest szczególnie ważne, jeśli będziemy w miejscu z całkowicie inną walutą. W tym bowiem przypadku, możemy w razie płatności kartą, płacić ogromną prowizję za przewalutowanie.

Tags: kurs, waluta, opcja, prowizja