Wrocław – jak przygotować zwiedzanie i jakie zabytki przede wszystkim trzeba zobaczyć?

Posted on 22/12/2021 7:32am

Wrocław jest zdecydowanie jednym z najatrakcyjniejszych miast Polski, w związku z tym dobrze jest je odwiedzić. Co ciekawe, przyciąga ono coraz więcej turystów, też spoza granic państwa. W jaki sposób w takim razie zaplanować zwiedzanie Wrocławia? Które zabytki należy w pierwszej kolejności zobaczyć? Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest wynajem doświadczonego przewodnika, który ma wystarczającą wiedzę na temat miasta i będzie umiał oprowadzić swoich klientów po jego najładniejszych miejscach.

Wrocławski rynek
Author: johannes tandl
Source: http://www.flickr.com
Taka opcja jest przede wszystkim opłacalna w przypadku kilkuosobowych grup, gdyż w takim przypadku koszty wynajmu przewodnika są dużo niższe. Oczywiście, można też zdecydować się na samodzielne wrocław zwiedzanie, chociaż warto korzystać z Uprzednio jednak dobrze jest zaopatrzyć się w przewodnik po mieście lub poszukać niezbędnych informacji w Internecie.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy wakacje w meksyku tego opisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod tym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twoje niepewności.

Na szczęście współcześnie nie powinno to sprawiać w zasadzie jakichkolwiek problemów.Po przyjeździe do Wrocławia w pierwszej kolejności dobrze jest udać się na miejscowy Rynek, stanowiący jeden z najistotniejszych punktów miasta. Warty zwiedzenia jest między innymi Stary Ratusz, który został wybudowanyzbudowany w stylu późnego gotyku i zachwyca swoim architektonicznym kunsztem. Na dodatek, na uwagę zasługuje archikatedra świętego Jana Chrzciciela, również charakteryzująca stylem gotyckim. Miłośnicy historii absolutnie nie mogą pominąć pałacu królewskiego oraz Hali Stulecia, która jest obecna na naprawdę prestiżowej liście światowego dziedzictwa, stworzonej przez organizację UNESCO. Wrocław słynie również z fontanny multimedialnej, która robi ogromne wrażenie.

Pokazy multimedialne, z zastosowaniem stosownej muzyki, świateł oraz wody gromadzą tłumy turystów. Warto zaznaczyć, że jest to dzisiaj największa fontanna istniejąca na terenie Polski. Niestety, pokazy odbywają się tylko w czasie lata, tym samym jeśli pragnie się je obejrzeć, trzeba wybrać się do Wrocławia w terminie od maja do listopada. Naturalnie, turyści powinni odwiedzić także słynne ZOO. Wrocław ma świetnie rozbudowaną siec komunikacyjną, dzięki czemu podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie powinno być dla nikogo kłopotem. Jeśli celem wizyty w mieście jest głównie zwiedzanie, wskazane jest zdecydować się na wynajem noclegu w pobliżu centrum Wrocławia.

Tags: przewodnik, miasta, zabytki, zoo