Wieczór z wyśmienitym trunkiem i pysznym przysmakiem? To znakomity pomysł, ale trzeba zadbać o wspaniałą oprawę!

Posted on 19/10/2020 7:52am

Dobrze od czasu do czasu usiąść przy świetnym winie i zrelaksować się po trudnym dniu. Ta chwila może uzyskać wspaniałą oprawę, a wtenczas z pewnością będzie jeszcze przyjemniej!


Wino w dobrym naczyniu
szynka
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com


W przypadku, kiedy serwuje się wino (zobacz: wino prosecco) do kolacji lub w czasie towarzyskiego Spotkania, warto postarać się o odpowiednie naczynia. Trunek można przelewać do karafki, a wtedy będzie prezentować się rzeczywiście okazale. Karafki są dzisiaj dostępne w wielu wariantach. Najelegantsze są naturalnie naczynia kryształowe, ale można nabyć szklane i także będą prezentować się pięknie. Karafka optymalnie sprawdzi się latem, ale na zimę warto zaopatrzyć się w dzbanki do grzanego wina. Takie naczynia świetnie trzymają ciepło napitku, dzięki czemu jest rzeczywiście smakowity.


Nie zapomnij o poczęstunku – deska serów sprawdzi się idealnie!


bar
Author: Grannies Kitchen
Source: http://www.flickr.com


Do smacznego wina (zobacz: wina musujące słodkie) pasuje zaserwować tak samo pyszne przekąski. Bez wątpienia przy piciu tak wybornego napoju powinno się podać coś wyrafinowanego, a sery w tym przypadku okażą się idealne. Powinno się je podać na estetycznej desce. Deski do serów przydadzą się w każdej kuchni. Można je stosować również do podawania pozostałych przekąsek. Wśród desek do serów spotyka się różnorakie przedmioty. W sklepach z dodatkami do kuchni można zakupić deski drewniane, kamienne albo szklane.


Część z nich posiada w zestawie specjalny nóż do krajania sera, kolejne szklaną paterę, dzięki której sery nie wysychają. Wspomniana deska do serów to również świetny pomysł na podarunek do nowego mieszkania, bo przyda się każdej pani domu.

Tags: relaks, wygląd, Spotkania, podarunek