Walka z tuszą a więc jak rozsądnie wyszczupleć?

Posted on 06/10/2021 7:44am

Na świecie jest tyle samo ludzi na co dzień głodujących, co objadających się bez końca.


Jedzenie więcej niż potrzeba (wiedzie do tzw. prostej otyłości) wypływa z rozmaitych powodów.
Po pierwsze wywołuje przyjemność, frajdę, na jaką można sobie pozwolić.

Nie zastanawiaj się- przejdź do serwisu cabernet sauvignon , aby otrzymać dodatkowe fakty na opisywany w wpisie zagadnienie. Oczekujemy na twą recenzję!

Ciasto lub czekolada nie zrujnują wszak budżetu domowego. Objadanie się jest także akceptowalne społecznie. Spotkania towarzyskie koncentrują się wokół suto zastawionego stolika. Spożywamy nie dlatego, ażeby zaspokoić głód, ale aby zagłuszyć kłopoty. Jak wynika z badań europejskich dietetyków, w dziewięciu przypadkach na dziesięć powodem otyłości są kłopoty psychiczne. To właśnie one stanowią prawdziwy ciężar tłuściocha.


okap
Author: ZM Pekpol
Source: ZM Pekpol


Dietetycy oraz psycholodzy uważają, że odchudzać się nie trzeba żołądkiem, tylko głową. Uporać się najpierw z psychiką, a później z ciałem. Stres oraz depresja mogą być powodem nadmiernego apetytu, zwłaszcza na słodkości. Preferencje tego smaku przejęliśmy po przodkach. Dla nich słodycz zerwanego owocu oznaczała, że spałaszowanie jego jest bezpieczne, gorycz ostrzegała przed trucizną. Wiadomo także, iż jadło dostatnie w węglowodany oraz cukier podnosi poziom tryptofanu we krwi. Wywołuje to wzmożone wnikanie tego aminokwasu do mózgu, gdzie aktywizuje produkowanie serotoniny. Jej podwyższone stężenie poprawia samopoczucie. Z tej przyczyny zdenerwowani, zniechęceni odruchowo sięgamy do pudełka z ciasteczkami.
Jeżeli to zrozumiemy, to będzie pierwszy krok, aby sobie powiedzieć: „ciastka to kiepski towarzysz samotności”? Później zazwyczaj nadchodzi refleksja, że zajadanie stresów bywa podstępnym nieprzyjacielem.

Tags: lody, pudełka, kłopot, fan