Wakacje Ustronie Morskie - najlepsza opcja na tegoroczny urlop

Posted on 09/11/2019 7:18am

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – mówi znane przysłowie. I tak się składa, iż duża część Polaków bardziej kojarzy egipskie piramidy, niż piękne, nasze polskie morze. Na szczęście, coraz więcej z nich zamienia kierunek swoich wczasów na krajowe ośrodki turystyczne.

Zachód słońca nad Bałtykiem
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Była moda na Egipt i Turcję. Później zasłynęła Chorwacja, Czarnogóra, Grecja. Teraz Polacy „przejedzeni” już zagranicznymi wycieczkami zaczęli doceniać polskie miejsca turystyczne i odnajdywać w nich piękno. A skoro Polska, to głównie morze. A jeśli morze, to Ustronie Morskie – najlepsze rozwiązanie na przyszłe lato.

Ustronie Morskie jest niewielką, starą rybacką wioską, mieszczącą się w bajkowej części Pomorza, nieopodal Kołobrzegu. Wioska ta, choć typowo turystyczna, daje zdecydowanie więcej wytchnienia i relaksu, niż okoliczne kurorty turystyczne, jak choćby Międzyzdroje. Choć niepozorna, daje mocoferuje mnóstwooferuje multum atrakcji, które umilą chwile zarówno dorosłym jak i dzieciom.Jeśli wpisujemy w wyszukiwarkę frazę kluczową: wakacje ustronie morskie, w pierwszej kolejności wyskoczy nam multum ofert na domki letniskowe. Uwzględniając, że na wczasy wybieramy się z całą rodziną i na dłuższy okres czasu niż kilka dni, to najkorzystniejsza forma noclegu. Szukając dalej szybko się dowiemy, że oferta wypoczynkowa nie kończy się tu na pięknych widokach morza i noclegach. Bo chociaż Ustronie Morskie położone jest na wysokim klifie, to jest w stanie zaoferować o wiele więcej. Zaczynając od pięknych, bajecznych wprost widoków możemy zdecydować się na niezapomniane loty widokowe na obszarze Ustronia i Kołobrzegu. Dla bardziej skłonnych wrażeń wczasowiczów miejscowość ma do zaoferowania skoki spadochronowe nad samym morzem, zaledwie 200 metrów od plaży. A gdy energia się nie wyczerpie, można ją doładować w okolicznym parku liniowym GIBON. Wiele interesujących miejsc noclegowych dostępnych jest pod tym linkiem .

Dla turystów z dziećmi ciekawą przygodą będzie Western Park, który poza świetną frajdą zapewni dużą dawkę wiedzy dotyczącą plemion Indian. Dalej wakacji z dziećmi warto odwiedzić skansen chleba, który wita świeżo upieczonymi bochenkami. Korzystając z okazji warto obejrzeć jedne z najstarszych i największych dębów, mających ponad 600 lat.

Głodnych romantycznych uniesień Ustronie zaprasza do obejrzenia pobliskiej latarni morskiej, do której prowadzi 190 granitowych schodów. A na koniec każdy musi koniecznie zobaczyć kino 7D, w którym widzowie poczują „powiew powietrza, dotyk na plecach, zapach, temperaturę, bryzę wody, bąbelki, smeranie po nogach...”. Jak widać, wakacje ustronie morskie to najkorzystniejsza opcja na spędzenie tegorocznego lata.

Tags: dzieci, klif, skansen