Wakacje coraz bliżej, czyli tego roku wykorzystujemy je w górach

Posted on 05/12/2017 3:43pm

Zanim się spostrzeżemy to nadejdą letnie wakacje. Także z nimi okres letniego wypoczynku, na jaki wielu z nas z wielkim żalem czeka. Latem większość osób decyduje się na wyjazd nad morze. W tym roku można mimo wszystko zrobić wyjątek i wziąć pod uwagę wczasy w górach.

spacer w górach
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com
Nasz kraj oferuje wiele możliwości tym, osobom, które zdecydowały się przeżyć tegoroczne wczasy w górach. Najbardziej popularne są jak najbardziej Tatry, to najwyższe góry w naszym kraju, a tym samym jedynymi, które charakteryzują się urzeźbieniem o charakterze alpejskim - Wynajem pokoi Szostak Maria. Decydując się na Tatry, najczęściej wybieramy nocleg w Zakopanem – miasto położone u stóp Tatr. Z każdego jego zakątka możesz oglądać z zamiłowaniem efektowne widoki. Na obszarze Tatr wytycznych zostało mnóstwo szlaków dla turystów, których stopień trudności jest niezwykle zróżnicowany. Poprzez to każdy ma możliwość odnaleźć wycieczkę dopasowaną dla siebie i swoich umiejętności. Wielu turystów rozpoczyna swą przygodę z Tatrami uwzględniając doliny reglowe. Najbardziej popularną pośród nich jest Dolina Kościeliska, przez którą nie wędrowanie nie wymaga zbyt wiele od nas. Tatry to jednak nie jedyne góry, które w Polsce zasługują na uwagę.wczasy w górach
Author: Matt Ming
Source: http://www.flickr.com
Na pewno warto udać się w Pieniny. To jedne z piękniejszych polskich gór, które ujmują przede wszystkim nadzwyczajnym Przełomem Dunajca. Będąc w Pieninach, koniecznie należy wspiąć się na Trzy Korony. Polecana przez większość jest wycieczka stanowiąca połączenie wejścia na wspomniane przed chwilą trzy Korony a także Sokolicę. Na szczycie wspominanej drugiej góry rośnie najstarsza, a tym samym najbardziej znana polska sosna. Aż trudno uwierzyć, że tak znakomicie radzi sobie w tak trudnych warunkach. Następnym regionem naszego kraju zasługującym na uwagę jest Beskid Sądecki. Są to góry idealne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką, którzy nie posiadają dużych umiejętności, a także nie posiadają doskonałej formy fizycznej - strona. Z drugiej strony taka na przykład Lackowa to góra z wyższej półki – by się na nią wspiąć potrzeba ogromnej kondycji. A wszystko za sprawą dużego kąta nachylenia, jaki powoduje, że wspinaczka staje się naprawdę bardzo wymagająca.

Tags: wypoczynek, szlak, warunki