Odpowiednio dobrana odzież służbowa sprawi, że dany podwładny będzie najlepszą reklamą hotelu albo restauracji

Posted on 28/04/2021 2:21pm

Znane polskie przysłowie poucza nas, że nie odzienie zdobi człowieka i niełatwo podważać prawdziwość wskazanej maksymy - przecież tak naprawdę liczą się cechy osobowości i afirmatywne nastawienie do ludzi. Jednakże w niektórych profesjach estetyczny wygląd jest absolutną podstawą, gdyż jeżeli kelner w drogiej cukierni w Poznaniu czy Jędrzejowie podałby smaczne danie w zabrudzonym fartuchu, to goście na pewno straciliby apetyt. Stąd w gastronomii tak istotne jest czyste oraz starannie wyprasowane ubranie.
Cechą rozpoznawczą ubrań firmowych staje się właściwie dobrana kolorystyka. Robotnicy, a zwłaszcza drogowcy, mają spodnie w ciemnych odcieniach z jaskrawopomarańczowymi wstawkami i fluorescencyjnymi naszywkami. Natomiast odzież (https://skalnik.pl/odziez-meska-bielizna-termoaktywna.html) gastronomiczna najczęściej jest kremowa, ewentualnie z nadrukowanym logo lub nazwą knajpy. Na tego rodzaju ubraniach od razu można dostrzec wszystkie, także te małe plamy, zatem pomoc kuchenna musi systematycznie zmieniać swój fartuch na czysty. Tymczasem kelnerzy zakładają koszulki w ciemniejszych odcieniach. Intensywne kolory dodają bowiem powagi nawet nastoletnim pracownikom.
hotel
Author: John Hickey-Fry
Source: http://www.flickr.com
Więcej:

Odzież gastronomiczna jest zamawiana nie tylko przez zarządców pizzerii w Krośnie, Gliwicach bądź innych większych miastach, ale też przez tych, którzy kierują lokalami w niedużych miejscowościach - . Tego rodzaju towar interesuje też dyrektorów zajazdów. Nierzadko są to bogato wyposażone obiekty, gdzie stołują się zamożni goście hotelowi i biznesmeni, a w niedzielne wieczory odbywają się tam bale weselne lub okolicznościowe. Nic zaskakującego w tym, że zarówno kelnerki, jak i kucharki muszą być ładnie ubrane.


Nie mniej istotne jest kupienie ubrań firmowych dla reszty personelu. Odzież dOdzież (www.skalnik.pl/odziez.html)li to tak koszule dla recepcjonistek, jak i dla pokojówek, a nawet pań sprzątających czy konserwatorów - sprawdź odzież dla hoteli. Oczywiście takie ubrania bywają szyte na miarę lub zamawiane z myślą o figurze konkretnego pracownika. Tak czy owak, podwładni, którzy mają bezpośredni, a także pierwszy kontakt z klientem, muszą prezentować się nienagannie. Stąd wszystkie luksusowe kawiarnie i hotele zamówią jedynie najlepszej jakości odzież. Natomiast na firmowych koszulkach zapewne znajdzie się logo i dzięki temu zwykły pracownik jest również ambasadorem marki.

Tags: hotele, ubrania, PRacownik