W jakie miejsca wybrać się na wakacje? Czy dobrym kierunkiem jest Europa? I kraje tego typu jak Wielka Brytania czy Holandia?

Posted on 16/02/2020 7:21am

Każdego roku mamy ten miły dylemat - w które miejsce pojechać na urlop? To niezwykle miłe planowanie, bo wiemy, iż zasłużyliśmy sobie na urlop, w czasie jakiego będziemy robić, co nam się podoba. Nie będziemy zmuszeni myśleć o pracy, ponieważ pozostanie nam jedynie zaplanowanie przyjemności. W jakie miejsca udać się na wakacje? Rzeczywiście jest bardzo dużo możliwości, szczególnie dzięki tanim liniom lotniczym.
Możemy polecieć więc praktycznie, w które miejsca chcemy, chociaż oczywiście to, czy lot będzie rzeczywiście tani jest zależne od kierunku. Są jeszcze miejscówki, do jakich loty są dość drogie, być może w przyszłych latach się to odmieni. Niemniej jest tak dużo miejsc które warto zobaczyć, w jakich wylot jest rzeczywiście korzystny cenowo, iż szkoda marnować pieniądze na drogie kierunki. Weźmy na przykład nasz kontynent - Europę. Jest tu tyle do zobaczenia, iż może zadziwić nasza nieznajomość poszczególnych krajów. Zwłaszcza Wielka Brytania i wyloty do Uk (przejdź do serwisu). Wiele osób w tym momencie się nie zgodzi i powie, iż tak naprawdę zna Wielką Brytanię, ponieważ jeździło się tam pracować. Wiadomo, że dzięki temu możemy poznać jakąś część Anglii, lecz powiedzmy sobie szczerze, że często poza pracą nie mamy tam wiele czasu na inne zajęcia. Niestety, Polacy na Wyspach Brytyjskich pracują bardzo ciężko i rzadko zwiedzają ten kraj, bo odkładają oszczędności na bardzo istotny cel - po powrocie do Polski mogą przykładowo postawić dom.
Warszawa
Source: www.morguefile.com
Tymczasem bardzo dobrze skorzystać z tego, iż tego typu rynek pracy jest tak chłonny i że jeszcze przez wiele lat będą tanie loty do Uk i polecieć tam na wakacje. Wielka Brytania jest rzeczywiście interesująca, z pewnością oryginalna, w swoim stylu. Poza ciekawymi miastami z Londynem na czele, istnieją tam wspaniałe krajobrazy i nigdzie niespotykany brytyjski krajobraz (zerknij). Na pewno warto więc pomyśleć o tym kierunku. Następnym ciekawym miejscem naszego kontynentu jest Holandia, a zwłaszcza Amsterdam. Amsterdam jest przyjemny do zwiedzania, ponieważ nie jest to ogromna metropolia. Jest to stolica nie tylko Holandii, ale i sztuki, kultury i designu. Amsterdam ma tradycję miasta tolerancji i współistniejących wpływów bardzo wielu kultur. Do dzisiejszego dnia dla niektórych może być zaskakujące to, że sprzedaje się tam zupełnie legalnie niewielkie ilości marihuany - do 5 gramów klientom od osiemnastego roku życia. Marihuana dostępna jest w tak zwanych coffe shops.
Holandia
Author: Dekoral

W Amsterdamie nie tylko miękkie narkotyki są zalegalizowane, także prostytucja, w tym celu przeznaczona jest specjalna strefa, tak zwana Red Light District, czyli Dzielnica Czerwonych Latarni, w jakiej usługi oferowane są w przeszklonych witrynach. To dosyć spokojne miasto, niezbyt duże jak na metropolię, położone wśród wielu kanałów. Całe jego centrum to Starówka, tak więc nie ma co się bać zbytniego ruchu samochodów. Są atrakcyjne cenowo loty z Warszawy do Amsterdamu, tak więc warto tam polecieć choćby na kilka dni.