W jakim miejscu spędzić tegoroczny urlop?

Posted on 18/11/2022 7:46am

Co prawda do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, mimo to niemało osób już zastanawia się, gdzie wybrać się w tym roku. Mimo że od pewnego już czasu z chęcią wyjeżdżamy na wakacje do położonych poza Polską kurortów, to wciąż ogromną popularnością cieszą się miejscowości wypoczynkowe nad|Bałtykiem. Jakiego rodzaju atrakcje czekają w nich na turystów?

spacer
Author: Złoty Potok
Source: Złoty Potok
Województwo zachodniopomorskie jest jednym z bardziej atrakcyjnych miejsc dla turystów na terenie całej Polski. Bez wątpienia przyczyniło się do tego jego położenie. Część województwa leży nad Morzem Bałtyckim. Jedną z bardziej ciekawych miejscowości o wybitnie letniskowym charakterze na terenie województwa zachodniopomorskiego jest Grzybowo. To mała, licząca około 1500 stałych mieszkańców wieś, która jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie turystów - zobacz pełną propozycję na tej stronie. Czeka na nich między innymi świetna baza noclegowa, na którą składają się liczne domki wczasowe, ale nie tylko. Pensjonat (https://coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/DAS-SUNNY-BEACH/6603/40-1407-24FF.html) Grzybowo to następna propozycja dla turystów odpoczywających w tej nadmorskiej miejscowości. Pensjonat Grzybowo to propozycja dla osób, które poszukują ciszy i kameralnych, niemal domowych warunków. Grzybowo pensjonat to doskonała lokalizacja. Grzybowo pensjonat od piaszczystych nadbałtyckich plaż oddziela jedynie krótki spacer.plaża
Author: Freebird
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dużą atrakcją turystyczną Grzybowa jest nie tylko plaża. Miejscowość otacza Koszaliński Pas Nadmorski. Cały teren tego pasa usiany jest wieloma wydmami. Blisko stąd także do Koszalina. Miasto to jest także chętnie odwiedzane przez turystów, w tym również pochodzących spoza Polski. Jedną z wielkich atrakcji miasta jest oczywiście jego Stare Miasto. Wśród naprawdę cennych zabytków znajduje się pochodzący z XIV wieku wybudowany w stylu gotyckim kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i XIV-wieczna kaplica świętej Gertrudy - Do Grzybowa przybywa wielu turystów przede wszystkim w sierpniu. Magnesem, ich przyciągającym nie jest jednak plaża, ale trwający dwa dni Jarmark Ceramiczny. Jest to świetna okazja, aby wziąć udział w ciekawych warsztatach z ceramiki. Bez żądnych wątpliwości polskie wybrzeże ma naprawdę wiele do zaproponowania tym, którzy właśnie tutaj zamierzają spędzić swoje wakacje. Co więcej, przyjeżdżać warto tutaj również zimą.

Tags: plaża, Spacer, atrakcje