W jaki sposób spakować plecak na obóz

Posted on 25/06/2019 10:13am

Jeśli na obóz jedziesz po raz pierwszy, zapakowanie plecaka może wydawać Ci się czarną magią. Z tej przyczyny postanowiłem podzielić się z Wami swym sposobem aby przejść przez cały tok bez większych problemów!
W każdym przewodniku o pakowaniu się odkryjemy informację, by przygotować sobie wpierw, stosownie przedtem listę koniecznego rynsztunku.


odzież turystyczna
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
To racja, taka lista pomaga, lecz przynajmniej u mnie była zawsze bardzo chaotyczna, stąd wykonywałem ją w dwóch krokach. Najczęściej mam zarezerwowaną na nią jedną czy dwie karteczki w notesie, jaki noszę zawsze przy sobie. Na owej kartce, przez siedem dni spisuję co chcę zabrać, lecz tylko w momencie gdy wpadnie mi to na myśl. Nie siadam celowo nad kartką oraz nie spisuje, toteż warto posiadać tenże notes - ciekawe - link za każdym razem ze sobą. Jeśli mamy już taką listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimkolwiek porządku. Dlatego trzeba ją ugrupować – najprościej po prostu przesunąć każdy obiekt do grupy i potem grupami napisać na nowo na czysto.


Np. podział na podgrupy może wyglądać następująco: Ciuchy – zarówno wszelakie koszulki, spodnie, jak i bielizna, obuwie, uniform itp., ważne żeby ilość oraz rodzaj ciuchów dostosować do prognozowanej aury oraz długości obozu. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przyda nam się do snu (śpiwór, karimata, piżama, namiot w razie obozu wędrownego). Apteczka – to przykładowo główne środki opatrunkowe, a także środek przeciw komarom a także na ugryzienia. Kosmetyczka – zatem kosmetyki, ręcznik itd. Jadło – przekąski na wyjazd, zapas pożywienia, ale również menażka, płyn do naczyń a także gąbeczka. Obozowe – a więc sprzęt niezbędny do obozowego życia jak też zajęć: scyzoryk, kompas, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itp. Inne – mapa, dokumenty oraz pieniądze, notes, śpiewnik etc. Czytaj więcej: wpis.


Po co w ogóle wdrażać taki podział? Z pewnością łatwiej wówczas wszystko skompletować, jednak przede wszystkim dużo łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brak.


Kiedy wiemy już co spakować, trzeba zebrać cały ekwipunek w jednym miejscu – przykładowo na podłodze, wielkim stole bądź posłaniu. Mając wszystko przyszykowane można przystąpić do ładowania. Niezbędne przedmioty takie jak ubrania dla harcerzy zakupimy w każdej składnicy .

Czyżby wpisy zaprezentowane na danej stronie ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Tutaj więcej: odzież turystyczna.

Tags: ubrania, pieniądze, rzeczy, gry, sklep