W jaki sposób spakować plecak na obóz

Posted on 02/02/2022 7:18am

Jeśli na obóz jedziesz po raz pierwszy, zapakowanie plecaka może wydawać Ci się czarną magią. Z tej przyczyny postanowiłem podzielić się z Wami swym sposobem aby przejść przez cały tok bez większych problemów!
W każdym przewodniku o pakowaniu się odkryjemy informację, by przygotować sobie wpierw, stosownie przedtem listę koniecznego rynsztunku.


odzież turystyczna
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
To racja, taka lista pomaga, lecz przynajmniej u mnie była zawsze bardzo chaotyczna, stąd wykonywałem ją w dwóch krokach. Najczęściej mam zarezerwowaną na nią jedną czy dwie karteczki w notesie, jaki noszę zawsze przy sobie. Na owej kartce, przez siedem dni spisuję co chcę zabrać, lecz tylko w momencie gdy wpadnie mi to na myśl. Nie siadam celowo nad kartką oraz nie spisuje, toteż warto posiadać tenże notes za każdym razem ze sobą. Jeśli mamy już taką listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimkolwiek porządku. Dlatego trzeba ją ugrupować – najprościej po prostu przesunąć każdy obiekt do grupy i potem grupami napisać na nowo na czysto.


Np. podział na podgrupy może wyglądać następująco: Ciuchy – zarówno wszelakie koszulki, spodnie, jak i bielizna, obuwie, uniform itp., ważne żeby ilość oraz rodzaj ciuchów dostosować do prognozowanej aury oraz długości obozu. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przyda nam się do snu (śpiwór, karimata, piżama, namiot w razie obozu wędrownego). Apteczka – to przykładowo główne środki opatrunkowe, a także środek przeciw komarom a także na ugryzienia. Kosmetyczka – zatem kosmetyki, ręcznik itd. Jadło – przekąski na wyjazd, zapas pożywienia, ale również menażka, płyn do naczyń a także gąbeczka. Obozowe – a więc sprzęt niezbędny do obozowego życia jak też zajęć: scyzoryk, kompas, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itp. Inne – mapa, dokumenty oraz pieniądze, notes, śpiewnik etc. Czytaj więcej: wpis.


Po co w ogóle wdrażać taki podział? Z pewnością łatwiej wówczas wszystko skompletować, jednak przede wszystkim dużo łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brak.


Kiedy wiemy już co spakować, trzeba zebrać cały ekwipunek w jednym miejscu – przykładowo na podłodze, wielkim stole bądź posłaniu. Mając wszystko przyszykowane można przystąpić do ładowania. Niezbędne przedmioty takie jak ubrania dla harcerzy zakupimy w każdej składnicy .

Czyżby wpisy zaprezentowane na danej stronie ogólnie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Ale, jeśli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Tutaj więcej: odzież turystyczna.

Tags: ubrania, pieniądze, rzeczy, gry, sklep