W jaki sposób organizatorzy wojewódzkich zlotów harcerskich, jak również ich uczestnicy przygotowują się do corocznych imprez

Posted on 15/02/2020 7:21am

Harcerstwo przyciąga ludzi żadnych pozytywnych wrażeń, choć jednocześnie warto pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden balangowicz, lecz przede wszystkim osoba wyróżniająca się szczególną empatią, uczciwością, honorowością i rycerskością. Harcerza, tak samo jak wojskowego lub policjanta, obowiązuje nadzwyczajny etos, który ujawnia się choćby poprzez fakt, że takie osoby wkładają uniform. Tak czy siak, dzisiaj harcerstwo jest kojarzone w głównej mierze ze wspólnym śpiewaniem pieśni przy ognisku i oczywiście zebraniami w szerokim gronie, czyli zlotami.
Obóz harcerski
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Nastoletni harcerz, który w nadchodzącym miesiącu jedzie na zlot, musi odpowiednio przygotować się do wspomnianego wyjazdu. W pierwszym rzędzie skaut ma obowiązek skontrolować stan uniformu, więc wszystkie peleryny, spodenki i chusty muszą zostać wyprane i dobrze wyprasowane. Buty także powinny lśnić czystością. Dodatkowo przydają się elementarne akcesoria kuchenne, a konkretniej porządne termosy lub kubki termiczne, bidony i zestawy sztućców. Choć każdy skaut nawykł do niewygód, to jednakże każdy z nich chce przespać noc w dobrym gatunkowo śpiworze, a pod ręku mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wspomnianych towarów w żadnym wypadku nie kupuje się w marketach, lecz zazwyczaj zamawia w sieci - dobrze wyposażona składnica harcerska ma w ofercie handlowej pełen asortyment potrzebnych artykułów - sklep - składnica.
Do zlotów muszą profesjonalnie przygotować się także i sami organizatorzy. Nawet nowicjusze bardzo dobrze wiedzą, że solidny namiot musi zostać rozłożony na polu biwakowym.
namiot
Author: summonedbyfells
Source: http://www.flickr.com
Kupno nie w każdym przypadku staje się koniecznością, gdyż taki namiot można oczywiście wypożyczyć - wystarczy jednie szczegółowo przeglądnąć oferty i wybrać najkorzystniejszą. Rzetelna wypożyczalnia namiotów zaproponuje niskie ceny, a także niemały wybór.

Organizatorzy muszą zapewnić też wiele innych, bardzo pożytecznych przedmiotów, jak na przykład: lekkie siekierki, dodatkowe śledzie do namiotów, a wreszcie stalowe kociołki do gotowania grochówki na ognisku. A jeżeli w programie przewidziano konkursy, to oczywiście należy pomyśleć też o nagrodach. Te najsensowniej zamówić w internetowym sklepie z artykułami dla skautów, bo taka składnica harcerska zaproponuje przedmioty, które z pewnością ucieszą każdego druha.

Tags: ognisko, namiot, harcerstwo