W jaki sposób interesująco spędzić wakacje - czyli wypoczynek w siodle

Posted on 28/01/2020 10:17am

Okres urlopów jest to okres gdy dorośli chcą posyłać swoje dzieci na różnego typu obozy. Jest to czas kiedy dzieci mają wolne od szkoły oraz są w stanie w pełni poddać się swoim hobby lub po prostu kiedy mogą wypocząć. Jest niebywale wiele różnych koloni, na jakie jest się w stanie posłać dzieci: są to obozy pływackie, rowerowe albo choćby kolonie konne. Tak jak same nazwy wskazują, będą to przeważnie kolonie sportowe, na jakich dzieci z życiem spędzają czas.

kobieta z koniem
Ostatnio głównie znane zostały kolonie konne, na których dzieci codziennie dokształcają sztukę jazdy konnej, patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne/ (patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne/) na zadania scalone z końmi. Co w takie zajęcia można wliczyć? Więc z samego rana po śniadaniu, odbywają się lekcje praktyczne, związane z czyszczeniem koni. Na owych zajęciach dzieci uczą się w jaki sposób należy się opiekować końmi, jak je karmić i jak pielęgnować. Więc wprawdzie nie będzie to łatwe zadanie, natomiast konie potrafią się zrewanżować.Po porannych zajęciach praktycznych odbywają się zajęcia teoretyczne, na których fachowcy uczą dzieci, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. W dodatku dowiadują się w jaki sposób poprawnie zajmować się koniem oraz jak wydawać mu polecenia, żeby forma przekazu stała się dla niego klarowna. Po zajęciach teoretycznych zazwyczaj dzieci posiadają czas na obiad a po niej czas dla siebie. To przeważnie czas na odpoczynek a także rozrywkę. Po przerwie nastaje czas na faktyczne zadania dnia, czyli jazda konna. Bez wątpienia w zależności od lat i predyspozycji są dwie formy odbywania zajęć.

Można jeździć konno samemu lub z ochroną fachowego instruktora. Pierwsze zajęcia będą w zagrodzie (terenie zamkniętym), tymczasem z czasem, gdy instruktor stwierdzi, iż już konkretna grupa będzie gotowa, zajęcia są na otwartej przestrzeni. Zasadniczo są to wytyczone drogi, na których nie poruszają się pojazdy mechaniczne. Po zajęciach dzieci posiadają do wieczora czas wolny. W sytuacji mniejszych pociech, będą dla nich organizowane półkolonie jeździeckie - na takiej jak ta - jakich także uczą się ona takiej jak ta (na takiej jak ta)ytkowaniu koni.

Tags: szkoły, instruktor, zadania