Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Posted on 17/01/2018 3:32pm

Formularze online, aplikacje komputerowe czy też moduły finansowo-księgowe - to najszybsze sposoby na elektroniczne rozliczenie PIT-u.


Główna aplikacja E-deklaracje to rządowe narzędzie, jakie gwarantuje użytkownikom opcję założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym i korzystania z pomocnego kreatora blankietów.


Jeśli idzie o rozliczenie pit 37, wszelkie inne aplikacje do rozliczeń również prowadzą Podatnika za rękę - link do wpisu. Podobne zastosowania mają programy finansowo-księgowe. Gwarantują ewidencję i wydruk wszystkich popularnych zeznań, a przede wszystkim - elektroniczną przesyłkę formularza. To narzędzie najlepiej sprawdza się w wypadku firm. Moduł może być połączony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza można skorzystać z autouzupełnienia danych.
obowiązek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


płótno - podróż
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Nie musisz dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, by prawidłowo wypełnić PITY - sprawdź tu - 2017 - odnośnik. Programy online krok po kroku przeprowadzą cię poprzez konkretny blankiet. Sprawdzą strukturę danych, wskażą obowiązkowe pola, zaś czasami nawet uzupełnią je automatycznie. Jeśli jednakże okaże się, iż do twego rozliczenia wkradnie się omyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dołączania ponadprogramowych uzasadnień. Kolejnym ułatwieniem będzie możliwość skorzystania z "zeznań wstępnie wypełnionych". Od marca będzie to dotyczyć PIT-37 a także PIT-38. Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na podstawie danych dostarczonych przez pracodawcę (np.


PIT-11), wypełni za ciebie większą część deklaracji. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić ponadplanowe dane - przykładowo dochody od ZUS albo typ ulgi podatkowej.

Tags: Podatnik, IT, deklaracje, dochody, typ