Rozliczasz właśnie PIT-a? Możesz przy takiej okazji wywołać uśmiech na czyjejś buzi!

Posted on 28/06/2019 7:15am

Razem z drugim kwartałem praktycznie każdego roku w domach niemal każdego człowieka przychodzi czas, kiedy trzeba rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się robić to samodzielnie, inni natomiast powierzają takie zadanie profesjonalistom. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, na pewno musisz pomyśleć również o przekazaniu 1 procenta Twojego podatku na jakiś szczytny cel - niezależnie od metody rozliczenia PIT-a możesz to robić.
Na czym to właściwie polega?
Aparat fotograficzny
Author: Alexandre Dulaunoy
Source: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazywania 1 procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku można przekazać na różnego rodzaju fundacje czy organizacje charytatywne - wystarczy, iż taka instytucja jest zarejestrowana na konkretnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, że możesz pomagać właściwie nic na tym nie straciwszy - jeśli nie zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na żadną organizację, wówczas i tak na koniec zapłacisz tyle samo - po prostu ten 1% zostanie przekazany do budżetu państwa jako normalny podatek- .


samochody
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?
Jeżeli zdecydujesz się przekazać 1% podatku na jakiś charytatywny cel, wtedy musisz wskazać jedną organizację. Najczęściej wskazywana jest jedna fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród znajomych - być może dziecko przyjaciół czy oni sami są chorzy - wtedy bez wątpliwości są objęci opieką jakiejś organizacji. W takich wypadkach można przekazać pieniądze właśnie na ich leczenie - w takich przypadkach pieniędzy nie otrzymuje konkretna fundacja dla dzieci, lecz dziecko wskazane imiennie- fundacja dla dzieci. To na pewno świetny pomysł, aby komuś pomóc.

Masz zamiar rozszerzyć swą wiedzę na taki temat? Namawiamy zatem do przejścia do następnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (http://opiekuninformatyczny.pl/).

Jeżeli się na to zdecydujesz, wówczas na pewno odczujesz ogromną satysfakcję - dlatego bez wątpliwości polecamy podobne uczucie właściwie każdemu.

Tags: pieniądze, PIT, pieniędzy, rozliczenia