Rodzaje szkła do różnorodnych gatunków alkoholów

Posted on 22/03/2019 7:24am

Alkohole podajemy w rozmaitych typach szkła, których teraz jest nadzwyczaj sporo. W innym szkle wręczymy piwo, w innym wódkę, natomiast w jeszcze innym drinka. Jeżeli potrzebujemy wykonać na naszych gościach wrażenie oraz podać alkohol na przyjęciu albo urodzinach w właściwy sposób, z pewnością winniśmy wiedzieć, w jakich szkłach podawać rozliczne rodzaje alkoholów.

kieliczki, szkło, alkochol
Source: www.garneczki.pl
Do podawania wódki wykorzystuje się w dzisiejszych czasach zarówno kieliszki na nóżce, jak też bez, które inaczej zatytułowane są shotami. Wódki czyste podaje się wyłącznie w kieliszkach bez nóżki, za to wódki czyste i gatunkowe - w kieliszkach z nóżką. Jeśli serwujemy wino musujące lub szampana, to na pewno winniśmy podawać je w kieliszkach zwanych kłosami czy też fletami. Zwykle są to wysmukłe kieliszki, które zwężają się ku górze - zapobiega to rychłemu wygazowaniu napojów. Koniaki i brandy podajemy natomiast w pękatych kieliszkach, które swym wyglądem przypominają nieco znacznego tulipana. Kieliszki te mają krótką nóżkę. Jeśli chcemy serwować drinki, to z pewnością powinniśmy mieć dobre szklanki (gustomania.pl/pl/c/Szklanki-termiczne/167) do drinków. Do wyboru posiadamy różne szklanki, jakich używamy w zależności od tego, czy dany drink jest rozcieńczony lub też składa się wyłącznie z samych alkoholi. Do short drinków, wykonanych jedynie z alkoholi, użytkuje się kieliszki o dość krótkiej nóżce i rozszerzającej się czaszy (dostęrpne tutaj).kieliszki, wino
Author: Rosendahl
Source: Rosendahl
A do long drinków wykorzystujemy duże, smukłe szklanki o prostych ściankach. W tego rodzaju szklankach nierzadko podaje się też rozmaite soki i napoje barista do wynajęcia gazowane. Jeżeli potrzebujemy szykować hot drinki, inaczej drinki gorące, to stosujemy do nich różnorodnych szklanek z uszkiem, za to drinki fantazyjne podajemy w smukłych kieliszkach, jakie rozszerzają się ku górze i w wielu innych szklankach, które charakteryzują się oryginalnym, urozmaiconym kształcie. Warto zaopatrzyć się w rozmaite szklanki i kieliszki oddane do podawania różnorodnych typów alkoholu. Komplety szklanek i kieliszków zdołamy łatwo odszukać w sklepach z akcesoriami alkoholowymi, oraz także w zwykłych marketach.

Tags: szkło, alkohol