Parę przydatnych wskazówek na temat tego, jak wybrać tort na uroczystość weselną

Posted on 04/05/2018 4:22pm

W czasie weselnych przygotowań nie można zapomnieć o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem uroczystości, i sporo par szuka tu naprawdę dużej oryginalności. Bowiem o ile w przypadku standardowego menu należy być ostrożnym, tak żeby wszystkim odpowiadało, o tyle w przypadku tortu można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Szczególnie jeżeli ktoś wpadł na jakiś niebanalny pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. Jeśli chodzi o torty weselne najistotniejszy jest ich wygląd.
Kiedy o północy na salę wjedzie wysokie na kilkadziesiąt centymetrów dzieło cukierniczej sztuki, ze wspaniałymi dekoracjami, z pewnością zrobi to zdecydowanie większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z lukrem na wierzchu i kilkoma kwiatkami. Aktualnie moda ślubna wręcz wymaga, aby zachwycić gości weselnych swoim tortem, stąd też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, którzy będą potrafili robić takie torty. A jeszcze korzystniej będzie, jeśli ślubny tort nie tylko doskonale będzie się prezentował, lecz równie podobnie smakował.
tort
Author: Dan Cake Polonia
Source: Dan Cake Polonia
Podstawą przy zamawianiu tortu - tort-artystyczny.pl/ jest znalezienie dobrego cukiernika - polecam przeczytać. Każdy z nich może mieć swój własny styl ozdabiania i dekorowania, i wyroby każdego z nich będą smakować odmiennie. Warto zanim się podejmie ostateczną decyzję sprawdzić kilka miejsc, przez co będzie się mieć rozeznanie i łatwiej będzie wybrać. Aktualnie moda podąża w stronę coraz większej ilości pięter, wielu parom już trzy nie wystarczają i decydują się na wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach faktycznie taki tortem (polecamy zweryfikuj u źródła) może się sprawdzać, jednak na niewielkich rodzinnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś małego.


Pomimo tego, że wiele par stawia przede wszystkim na wygląd, to mimo wszystko o smaku nie można zapomnieć. Powinno się unikać ciężkich, przesłodzonych mas, zdecydowanie lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać bita śmietana. Jeśli takie możliwości będą, to można zdecydować się na tort mający kilka smaków. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to na pewno znajdzie jakiś odpowiedni dla siebie.

Tags: pieczenie, cukiernik, sztuka cukiernicza