Nie wiesz w jakim miejscu spędzić tegoroczne wakacje? Zdecyduj się na Majorkę!

Posted on 24/10/2019 3:16pm

Na pewno sporo osób snuje już wakacyjne plany. Jedną z naprawdę popularnych destynacji turystycznych jest Hiszpania. Jednym z najbardziej ciekawych pośród turystów miejsc w tym kraju jest Majorka. Jakie atrakcje czekają na nas na tej wyspie?
Na Morzu Śródziemnym leży archipelag Baleary. Jedną z wysp która wchodzi w jego skład jest Majorka. To naprawdę cieszące się popularnością miejsce pośród turystów, również z tych z Polski. Nic więc dziwnego, że działające w naszym kraju biura podróży są w stanie zaproponować własnym klientom wypoczynek w tym konkretnym miejscu. Ciekawą okazją do zaoszczędzenia zazwyczaj niemałych kwot są wczasy Majorka Last Minute- http://www.eccoholiday.com/region/hiszpania/majorka/I] Last Minute to rozwiązanie dla osób, które decyzję o wyjeździe podejmują w ostatniej chwili. Wyspa jest doskonałym miejscem dla ludzi planujących spędzić własne wakacje nad morzem. Cieszące się popularnością wakacje nad morzem kojarzą nam się przede wszystkim z opalaniem się. Jeżeli chcesz przeczytać więcej zajrzyj . Majorka jest jednak wyspą, która oferuje turysthttp://www.eccoholiday.comi. Na zwiedzających ją gości czekają także liczne ciekawe miejsca.


Tropikalna plaża
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Zwiedzanie Majorki można zacząć od jej stolicy, Palmy. W mieście nie brakuje przeróżnych zabytkowych kamienic, które zostały wybudowane w stylu barkowym lub w charakterystycznym dla Katalonii stylu Art Nouveau.Szczególnie atrakcyjnym miejscem jest Stare Miasto. Pośród jego zabytków na uwagę zasługuje zwłaszcza pałac Almudaina i katedra La Seu. Wśród najróżniejszych miejscowości znajdujących się na wyspie Polacy naprawdę chętnie zwiedzają Velldemossę. To miejscowość, którą szczególnie zafascynował się Fryderyk Chopin. Odwiedzał ją wspólnie ze swoją wieloletnią przyjaciółką, George Sand. Naprawdę bardzo dużo naszych rodaków można napotkać w bardzo wspaniałej zatoce Cala de sa Calobra. Niemal tak samo zatłoczonym miejscem jest klasztor de Lluc. Gromadzą się w nim nie tylko całe grupy pielgrzymek, ale też osoby zwiedzające, którzy zamiast odpoczywać na plażach wybrali trekking po górach Serra de Tramuntana. Klasztor leży na wysokości 525 m n. p. m. jest dla nich doskonałym miejscem wypadowym na górskie szlaki. Wymienione miejsca to tak naprawdę nieliczne przykłady atrakcyjnych miejsc na Majorce. Wakacje na Majorce bez wątpienia na długie lata pozostaną w pamięci tych, którzy się na nie wybrali.

Tags: czas, region, trekking, raj