Na pozbycie się stresu, czy zaburzeń koncentracji są rozmaite metody.

Posted on 06/02/2018 7:42am

Jedną z nich jest przyjmowanie konkretnych produktów pozwalających pozbyć się tego rodzaju stanów


Stres niekiedy dopada każdego z nas, niemniej wiele osób opracowało już własne sposoby na to, w jaki sposób się go pozbyć.
Podobnie zresztą rzecz się ma z tego rodzaju przypadłościami jak zmęczenie czy kłopoty z koncentracją. Jak można skutecznie je zniwelować?


jajka w kieliszkach
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com


Możliwości są różne, ale jedną z popularniejszych jest stosowanie rozmaitego typu preparatów, które mają właściwości pobudzające. Tego rodzaju produktem jest niewątpliwie guarana w proszku. Jeżeli jeszcze nie mieliśmy okazji o niej słyszeć, warto wiedzieć, że jest to produkt, jaki otrzymujemy z rośliny. Dominującą cechą ziaren w tym przypadku jest posiadanie wysokiej zawartości kofeiny – większej niż jeśli chodzi o popularną kawę. Jeśli natomiast mowa o kofeinie, to wiadomo, że produkt ją zawierający będzie miał mocne właściwości pobudzające i redukujące tego typu stany jak stres, zmęczenie czy zaburzenia koncentracji. Jednocześnie warto pamiętać żeby spożywać go w odpowiednich ilościach, gdyż nadmiar takiej substancji jak kofeina może finalnie być bardziej szkodliwy niż pomocny.


Oczywiście tego rodzaju reakcje jak przemęczenie, czy zaburzenia koncentracji mogą w praktyce wynikać z niedoborów wielu witamin i składników odżywczych.
Wiele z nich zawiera między innymi sok z karczocha, jaki jest jeszcze względnie rzadziej stosowany w naszym kraju, niemniej skutecznie ulega to zmianie. Karczocha można jeść w najróżniejszej postaci, natomiast sok bez problemu można zakupić przykładowo w sklepie zielarskim.

Tags: danie, pomoc, sposób, rodzaj, typ