Lepiej jest wypić więcej filiżanek kawy czy w ogóle?

Posted on 10/03/2020 7:36am

Prawdziwi amatorzy kawy w trakcie dnia mogą wypić wiele filiżanek. Są i tacy, którzy ten aromatyczny napój piją bez opamiętania, na potęgę. Jak przekonują badania medyczne, średnia wartość ciśnienia krwi u takich osób, a co za tym idzie, częstość uderzeń serca wykazuje niższe wartości. Ma to z kolei związek z mniejszym ryzykiem patologii serca, wad układu krążenia tudzież stanów niedokrwiennych.

Część z nas zna wyniki zaprezentowanych powyżej zestawień medycznych, dla innych jest to bez znaczenia, po prostu nie potrafią wyobrazić sobie funkcjonowania bez kawy. Pomijając powód, znaczna część ludzi wykazuje tendencje klasycznego uzależnienia, a kawa do biura, obok innych koniecznych rzeczy, stała się podstawowym wyposażeniem prawie każdej placówki. Ponieważ nie każdy ma rano czas, aby przed wyjściem do pracy usiąść na moment oraz napić filiżanki kawy, pierwszym odruchem, jaki wykonujemy po przekroczeniu progu biura bywa uruchomienie ekspresu. Aromat kawy, bez względu na porę dnia, jest w stanie obudzić nie jednego śpiocha. Dlatego też herbata, czy też kawa do biura oraz inne akcesoria do kawy i herbaty stanowią krytyczną kwestię. Od niej bardzo często jest uzależniona nastawienie zatrudnionych i powodzenie zadań pod koniec dnia pracy. Nie powinno to wywoływać zdziwienia, według długoletnich badań wykonanych przez Centrum badań klinicznych w Paryżu, ludzie, którzy piją napoje bogate w kofeinę, takie jak kawa lub herbata, są zdrowsi.Filiżanka kawy
Author: Katherine Lim
Source: http://www.flickr.com
Odnosi się to także do tych miłośników kawy, którzy piją ją w nadmiernych ilościach. Porównując wyniki lekarskie tych, którzy całkowicie stronią od kofeiny oraz ludzi, którzy nie są w stanie sobie przypomnieć, ile filiżanek zdążyli już właściwie wypić w ciągu dnia, niejednokrotnie zaczynamy uważniej przyglądać się tematowi. Kawa do biura, bez względu na to, czy świeżo palona, rozpuszczalna, mielona bądź ziarnista, stała się rzeczą kluczową, wręcz pożądaną. Biorąc pod uwagę jej smak, aromat, walory estetyczne, lecz również aspekty zdrowotne - za kwestię niepodlegającą sporom uważa się fakt, iż zasługuje na każdą cenę. Co interesujące, pomimo wielu nowinek wciąż pojawiających się na rynku, klasyczna mała czarna jest uznawana za prawdziwy fenomen wśród napojów. Cieszy się niesłabnącą popularnością oraz zainteresowaniem ludzi na całym świecie. Nie ważne, w jaki sposób skradła nasze serce, kawa do biura to sprawa kluczowa!

Tags: herbata, aromat, kofeina