Która z nas nie lubi słodkości - to pytanie tylko retoryczne, ponieważ za boskie ciastka albo muffinki niejednokrotnie dałybyśmy się pokroić

Posted on 19/02/2021 7:38am

Muffinka nie była typowym polskim ciastkiem. Tendencja na te fikuśne ciastka przybyła do nas z zagranicy. W większości muffinki są czekoladowe, ale można także spróbować wariacje na temat i na przykład zjeść odmianę waniliową.
Jeżeli ciasto jest należycie wypieczone, nie powinno być suche. Pyszna muffinka powinna roztapiać się na podniebieniu - z tego oto powodu polubiły ją tysiące Polaków znad Wisły.


zielone szkoły w Bieszczadach
Author: Przemyslaw Kozuch
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli pragniemy zostać wspaniałą panią domu i przygotować własne muffinki, to warto najpierw zakupić formy do muffinek. Nie jest to spory wydatek, a wybór jest olbrzymi. Możemy na przykład nabyć papilotki do muffinek, zatem papierowe foremki, które są jednokrotnego użytku. Po spałaszowaniu ciastko (polecamy w serwisie) trafiają one do śmieci. Z tego powodu kupuje się je zazwyczaj w dość dużych ilościach - na przykład 100 lub więcej sztuk. Papilotki do muffinek mają różne kolory i wzory, nawet pojemność może być czasami różna. Jeżeli marzymy już o czymś wybitnie fachowym należy podumać nad faktem czy nie posłużyłyby nam duże formy do muffinek, w których można za jednym zamachem piec od 6 do 12 ciasteczek. Formy te są najczęściej wyprodukowane z wysokojakościowej stali węglowej i będą służyć nam długie lata.
Należy czasami poeksperymentować w kuchni i zaprezentować swoją mini cukiernię, do której zaprosimy bliskich i przyjaciół, żeby ugościć ich swoimi wypiekami - przykładowo czekoladowymi muffinkami.

Tags: rzeczy, cera, domu, wypiek