Jesteś smakoszem wina i nalewek? Zakup karafkę, raduj się eleganckim podaniem trunku i zadbaj o jego dekantację

Posted on 06/02/2019 7:25am

Mimo że wino nie okazuje się narodowym napitkiem naszych rodaków, cieszy się ciągle wzrastającym powodzeniem i coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Łączy się to z lepszym dostępem do dobrych trunków, jak też tym, że również polskie wina zyskują coraz znaczniejsze uznanie pośród konsumentów. Gdy uwielbia się czasami zakosztować wina albo nalewki, należy zaopatrzyć się w ładną karafkę.

Uwielbiasz wino? Spraw sobie karafkę!kieliszek z winem
Author: Arpit Gupta
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które lubią czasami skosztować nieco smacznego wina, albo serwują tego typu napitek na spotkaniach oraz imprezach rodzinnych, mogą pomyśleć o nabyciu karafki do wina, które dostaniesz w sklepie Deco Salon. To prawda, że wino przelane do karafek wygląda wyjątkowo estetycznie oraz gustownie, zwłaszcza jeśli w komplecie z karafką zakupuje się też ładne kieliszki lub szklanki. Jednak przymioty estetyczne nie są jedynym powodem, dla którego dobrze jest przed serwowaniem wina przelać je do karafki. Łączy się to również z ważnym procesem dekantacji. Wino powinno odetchnąć

Szeroka grupa osób odkorkowuje enoturystyka i natychmiast zapełnia napojem kieliszki, przeważnie butelkę otwiera się już przy stole lub w czasie posiłku. Tymczasem wino czerwone powinno zostać poddane procesowi dekantacji, co pozwala mu trochę pooddychać, a zarazem oddzielić wino od wytwarzającego się osadu. Przelewanie trunku do karafek wydaje się być łatwą i szybką czynnością, niemniej wszystko musi się przeprowadzić wyjątkowo powoli oraz ostrożnie, ponieważ jeden nierozważny ruch może zniweczyć calutką pracę i spowodować, że wino znów pomiesza się z osadem.


Kup karafkę na prezent


W sytuacji, jeżeli potrzebuje się inspiracji na estetyczny oraz interesujący prezent dla miłośnika wina lub nalewek, można wziąć pod uwagę sprawunek eleganckiej karafki. Wino podane w karafce pięknie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera również doskonalszego smaku, wyzbywa się niemiłego aromatu oraz posmaku. W karafkach można serwować tak i wina, nalewki, jak również czystą wodę, zatem sprawdza się ona w naprawdę licznych sytuacjach. Może służyć również jako elegancki motyw ozdobny, zwłaszcza że karafki projektowane są w wielu przeróżnych wzorach, zarówno w stylu klasycznym, jak również nowoczesnym.

Tags: woda, szkło, wino, nalewki