Jeżeli znudziła nam się mocna kawa o poranku, to na pewno odnajdziemy wiele napojów, które ją z łatwością zastąpią

Posted on 23/10/2020 10:42am

Dawniej najpowszechniejszym napojem na dobre rozpoczęcie dnia była czarna kawa. Obecnie coraz częściej zastępujemy ją rozmaitymi substancjami, które również posiadają własności pobudzające oraz są niesłychanie zdrowe.
Od paru lat wyjątkowo modna stała się tak zwana zielona kawa. Jest to normalna kawa, która nie została poddana paleniu. Jest zatem ona organicznym i ekologicznym napojem. Bardzo wielu konsumentów twierdzi, iż ma ona również właściwości odchudzające - . Należy jednakże mieć w pamięci, iż cudowne środki nie istnieją.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Kliknij i sprawdź wapno tlenkowe granulowane teraz, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej także będzie równie ciekawe.

Jeśli nawet zielona kawa podkręca metabolizm, to nie spowoduje ona, iż niespodziewanie zyskamy wymarzoną figurę. Potrzebna jest jeszcze prawidłowa dieta i treningi.

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy wapno tlenkowe progresywne naszego opisu zapraszamy do kolejnego tekstu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje niepewności.

Zielona kawa jest więc odpowiednia tylko wtedy, jeżeli pasuje nam jej smak.
Author: Bruno Roots
Jeszcze jedną niezwykle spopularyzowaną substancją, która zastępuje kawę jest guarana. Ta południowoamerykańska roślina posiada ponoć większą ilość kofeiny aniżeli ziarna kawy i nie powoduje nerwowości. Z reguły stosuje się ją w przypadku zmęczenia fizycznego oraz umysłowego - zobacz tutaj. Mnóstwo osób twierdzi, że jest świetna także na bóle głowy i problemy z pamięcią. Mało kto wie, lecz guarana bywa również wykorzystywana do produkowania specjalnego typu piwa oraz chleba. Znajdziemy ją w bardzo wielu napojach energetycznych. Da się ją również zażywać jako suplement diety i jako specyfik wspomagający odchudzanie. Nie należy jednakże przekraczać zalecanych dawek dobowych.
Jeśli więc ’mała czarna’ nieco nam spowszedniała lub chcemy popróbować czegoś nowego, to z łatwością znajdziemy rozmaite napoje, które nam ją zastąpią oraz będą świetnie smakowały.

Tags: trening, konsument, zdrowe, popularna