Jakiego rodzaju możliwości może dać fundusz inwestycyjny dużym przedsiębiorstwom? Co oferuje taki prywatny fundusz?

Posted on 14/04/2019 7:52am

Jest wiele sposobów na powiększanie dochodów firmy. Niektóre ze sposobów na zainwestowanie pieniędzy są również metodą na to, aby ochronić w pewien sposób swój majątek.
Na pewno większą ilość możliwości posiadają w tym wypadku największe firmy z dużymi wpływami.


e-marketing
Author: Rafiq Phillips
Source: http://www.flickr.com


Fundusze inwestycyjne dla firm są dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy, więcej informacji udzieli Ci Piotr Bralczyk. Wiele firm korzysta właśnie z takiego wsparcia. Fundusz inwestycyjny to zdecydowanie większe możliwości niż standardowa pożyczka z instytucji bankowej. Tego typu fundusz jest także w większym stopniu dostępny niż giełda. Decydują się na takie posunięcie firmy, jakie nie mają większych możliwości na kredyt.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną wiadomość - kliknij ściąganie długów od osób prywatnych w ten link i rozkoszuj się czytaniem.

Często bowiem kredyt zaciąga się z konkretnym, niesamowicie ścisłym celem, co nie zawsze jest łatwe do zrealizowania.


Ciekawą alternatywą dla większych przedsiębiorstw z dużymi zarobkami mogą być prywatne fundusze inwestycyjne. W związku ze zmianami w prawie, jakie wprowadzono już kilka lat temu, realne jest założenie takiego funduszu poprzez osobę fizyczną, a co ważne wcale nie potrzebna jest do tego zgoda KNF. Należy jedynie zgłosić tego typu prywatny fundusz organowi kontrolnemu. Pieniądze, jakie są w funduszu powinny bez dwóch zdań należeć jedynie do tego, kto tego typu fundusz zakłada. Na taki krok inwestycyjny decydują się jednak wielkie przedsiębiorstwa, jakie mają wielkie przychody.
Jeśli firma ta chce przykładowo sprzedać część własnych udziałów, to nie jest zmuszona zaraz po sprzedaży odprowadzać dużego podatku, a dopiero w momencie wypłacania pieniędzy z takiego funduszu.

Tags: giełda, inwestowanie, płace, środki finansowe