Jakie słodycze będą lepsze, kupowane gotowe w sklepach czy robione samodzielnie w domu.

Posted on 04/10/2019 2:21pm

Kiedy kogoś najdzie ochota na coś dobrego, to zdecydowana większość z nas będzie sięgać po jakąś przekąskę. Tu możliwości jest ogromnie dużo, bo w końcu sklepowe półki aż się uginają od różnych pyszności. Do dyspozycji są więc najróżniejsze ciasteczka i ciastka, cukierki, żelki, czekolady, oraz mnóstwo innych produktów jakie mogą spełnić słodki kaprys.

tortom (polecamy rekomendują nas) kupowane w sklepach mają tę zaletę, że się je otwiera, nie trzeba nic przy nich robić. Mają one jednak kilka wad, więc czasami warto się zatrzymać na chwilkę z kupowaniem. O tym, że słodycze (link do strony) trzeba tak naprawdę zjadać rozsądnie, nie od dzisiaj wiadomo, nie od dziś też wiadomo, że to one właśnie są głównym powodem problemów z nadwagą. Jednak jeżeli ktoś będzie czuł nieodpartą chęć zjedzenia czegoś słodkiego, to powinien dokładnie sprawdzić opakowanie. Niestety większość producentów używa składniki najtańsze, a co za tym idzie niezbyt zdrowe, których należy jednak unikać. Syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy to najczęściej spotykane z nich, jeżeli jest taka możliwość, to należy je znacznie ograniczyć.
prosty sposób na smaczny deser
Author: Brian Eager
Source: http://www.flickr.com


Jeśli więc ktoś jednak będzie musiał zakupić którąś ze słodkich przekąsek, to lepiej znaleźć taką, jaka oprócz pustych kalorii będzie miała jeszcze trochę wartości. Może to być na przykład dobra czekolada, zawierająca sporo bardzo zdrowego kakao, a niekiedy także orzechy i bakalie. Jednak najlepiej coś słodkiego po prostu wykonać w domu, bo wówczas nie tylko przygotuje się faktycznie dobrą przekąskę, ale równocześnie bardzo zdrową.


Mus czekoladowy wykonany w domu będzie prawie na pewno z naturalnych składników, bez niepotrzebnych chemicznych barwników i polepszaczy. Zdecydowanie lepszą przekąską od gotowców w sklepach będzie również ciasto czekoladowe - poznaj przepisy na stronie Rawfoods. Tu także da się do niego przemycić sporo wartościowych składników, przykładowo kakao czy orzechów, czyli czegoś, czego w zdecydowanej większości słodyczy po prostu nie będzie. A oprócz tego przygotowywanie takiego ciasta to świetna okazja na wspólne spędzanie wolnego czasu z rodziną, więc raz na jakiś czas można zdecydować się na coś takiego.

Tags: Czekolada, przekąska, ciastko